"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Gayrimenkul Sektöründe Mobil Teknolojisini Kullanmıyorsanız Evinize Gidin

Günümüzde mobil teknolojisi artık alışveriş, yeme içme ve gezi alanlarında hepimizin bir dönüşüm yaşamasını sağladı. Bu dönüşümün gayrimenkul sektörüne de etkilerinin olduğu apaçık ortada.

Mobil stratejilerinin gayrimenkul sektöründeki tek artısı akıllı termostatlar değil tabi ki. Potansiyel müşterilerin çoğunluğunun mobil teknolojinin varlığından haberdar olduğunu ve en iyi deneyimlerini mobil teknolojisi üzerinden paylaşarak yaydıklarını fark eden emlak profesyonelleri, artık müşteri memnuniyeti üzerine daha fazla yoğunlaşıyor.

Bu durumda eğer hala mobil teknolojisinden faydalanmıyorsanız, evinize dönerek zorlu mücadeleler içerisinde boğuşmayı ve ofisinizin geleceğini kurtarmaya çalışmaya devam edebilirsiniz.

Mobil Teknolojisinde Videonun Etkisi

Ev sakinleri, bir gayrimenkul edinmenin getirdiği farklılıkları tüm yönüyle paylaşıyorlar ve bunu büyük oranda mobil teknolojisi üzerinden yapıyorlar. Bunu tersten de düşünebiliriz. Örneğin bir gayrimenkul satıcısı olarak mülkünüzün bir videosunu çekerek sosyal medyada potansiyel alıcılara sunabilirsiniz. Ve onlar da bu mülkü uzun süren yollar aşarak gidip görmektense, yayınladığınız videoyu mobil teknolojileri üzerinden açarak mülkün onlara uygun olup olmadığını irdelemiş oluyorlar. Bu, onlara telefonları üzerinden bir ev sahibi olma imkânı sunuyor. Tabi size de başarılı bir satış yapma fırsatı sunuyor.

(Bkz. “Piyasa Raporu Videosu Hazırlamanın Gayrimenkul Sektöründeki Önemi”)

Mobil Teknolojisinde Oyunların Etkisi

Mobil teknoloji kullanıcıları, telefonlarından sadece video izlemiyor elbette. İnsanların mobil teknolojisi üzerinden en çok yaptıkları etkinlik oyun oynamak. Peki, bu bir emlak profesyonelini nasıl etkileyebilir?

Bazı firmalar, müşterileri kendilerine bağlı tutabilmek için oyunlaştırma yöntemine başvuruyor. Bu sizin satışlarınızı anlık olarak arttırmıyor belki, ama müşterilerinizin sizde ilgi çekici bulduğu alanları arttırarak onların size olan bağlılıklarını da arttırmış oluyor. Örneğin FitBit gibi formda kalma uygulamalarını müşterilerinize önererek(hatta satış işlemi gerçekleştiğinde hediye olarak verebilirsiniz.) günde 10 bin adım yürüme etkinliği başlatabilirsiniz. Bir tesiste ev sahipleri için oyun olanakları sınırsız olabilir. Geri dönüşüm, sağlık programları, etkinlikler ve daha birçok şey…

Bu şekilde müşterilerin ve potansiyel alıcıların, sizin ve firmanız hakkında insanlara iyi anlamda anlatabileceği konuların sayısı artmış oluyor. Sesinizi daha çok duyuruyorsunuz. Ve en önemlisi ev sakinlerine sadece alım satım konusunda değil, onların hayatlarıyla ilgili her alanda önemsediğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Ayrıca bu sayede apartman ve ev sakinleri sizi körü körüne değil, bilinçli bir şekilde takip etmeye başlıyor.

Kısacası mobil teknoloji insanların hayatlarında bu kadar etkin hale gelmişken, emlak profesyonellerinin de bundan yararlanmaması mümkün değil. Siz de kendiniz ve ofisiniz için bir an önce mobil teknolojinin nimetlerinden faydalanmaya başlayabilirsiniz.

DİĞER HABER
12 Ekim 2022