"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Gayrimenkulde Etki Yaratmak: İşinize Ruh Katan Bir Yaklaşımla Müşterilerinizin Kalplerine Dokunun

Müşteri çekmek için sosyal medyanın, parlak sekiz sayfalık broşürlerin ve gösterişli videoların ana araçlarımız olduğu emlak dünyamızda, bu sezon işinize ruh unsurunu eklemeniz için size meydan okumak istiyoruz.

“Gayrimenkulün ruhu”na odaklanmamızın nedeni, açıkçası mesleğimizin biraz daha hassasiyete ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz. 

Sektöre en değerli katkıyı yapan ekibimiz olarak, cömert komisyonlara ve mesleğimizde deneyimlediğimiz özgürlüğe rağmen emlakçılara çok büyük bir sorumluluğun verildiğini fark ettik: Bir kişinin en değerli varlığını, yani onun mülkünü satmak veya satın almak.

Sektör profesyonelleri olarak şunu unutmamalıyız ki, komisyonun cazibesi hepimizi cezbedebilir ancak gayrimenkul sadece para kazanmanın bir yolu değildir.

Geçim kaynağımız bir işlemden diğerine geçerken müşterilerimiz genellikle hayatlarındaki birikimlerini yatırıma harcıyorlar.

Biz birkaç hafta içinde sonuçlanacak anlaşmanın sanatına bakarken, müşterilerimiz evlerini aile anılarını biriktirecekleri yer olarak görüyorlar.

Biz, bizi bir sonraki komisyonumuzu kazandıracak bir sonraki müşteriyi bulmak için dışarıya bakarken, onlar geriye dönüp bakacaklar ve bizi, evlerini bulmalarına yardımcı olan kişiler olarak hatırlayacaklar.

Bir gayrimenkul işlemi yalnızca tuğla ve harcın devri ve sözleşmedeki katı ayrıntılardan ibaret değildir. Bu, işlemin “ruhunu”, yani her anlaşmanın ardındaki akıl, irade ve duyguyu asla unutmamamız gereken samimi bir etkileşimdir.

Her anlaşmanın kalbine “ruh” aşılamak için şu üç noktayı göz önünde bulundurun:

  • Müşterinizin ihtiyaçlarına ve sınırlamalarına dikkat edin: Her işlemin arkasında gerçek bir kişinin olduğunu ve bizim işimizin, onun ihtiyaçlarını kendi ihtiyaçlarınız gibi karşılamak olduğunu hatırlayacak olgunluğa sahip olun.
  • Onların gücü ve seçim özgürlüğü olan iradelerine saygı gösterin: Hepimizin bildiği gibi bazı müşteriler hızlı hareket eder. Bazıları bunu yapmıyor. Bazıları ne istediğini biliyor, bazıları ise karar vermeden önce piyasadaki her seçeneği görmek istiyor. Bizim işimiz, müşterilerimizin bireysel zamanlamasına sabır ve saygı göstermek ve o dalgayı ihtiyaç duydukları sürece sürdürebilmektir.
  • Müşterilerinizin duygularına saygı gösterin: Ekibimizin her zaman söylediği gibi, duygular "müzakere edilmeye uygun değildir." Ruha duyarlı emlakçılar olarak, anlaşmada kontrol edemeyeceğimiz veya değiştiremeyeceğimiz bazı şeylerin olduğunu unutmamalıyız. Bunlardan biri müşterilerimizin süreç hakkında ne hissettiğidir. Profesyoneller olarak bizim işimiz müşterilerimizin nasıl hissettiğini yargılamak değil. Bizim işimiz, hayatlarının yatırımını yaparken, bizimle çalışma konusunda kendilerini iyi hissetmelerini sağlayacak anlaşmayı bulmaktır.

Ev, müşterilerimizin çocuklarını yetiştireceği yerdir. Ev, ömür boyu anılar yaratacakları yerdir. Evleri, ilk evcil hayvanlarını ya da kırık kollarını alacakları, sevdiklerini kaybedecekleri ya da bir sonraki büyük fikrin garaj ofislerinde doğabileceği yerdir.

Bu sezonda sizlere sunumlarınıza ruh katmanın gücünü keşfetmenizi öneriyoruz. Rekabetin çetin olduğu, tüm tanıtım ve promosyon araçlarının her emlakçının erişiminde olduğu bir piyasada, sizi öne çıkaracak olan şey kulaktan kulağa yayılan ününüz ve kişisel tavsiyeler olacaktır.

Gelin bu sezonu bol kazançlı bir hale getirelim ve sunumlarınızda "duygusal etkiyi" asla unutmayın! cümlesini kendimize sürekli hatırlatalım.

DİĞER HABER
26 Haziran 2024