"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Gayrimenkulün Bruce Springsteen'i Nasıl Olunur?

Yaptığı işte çok başarılı olanlara “rock yıldızı” diyoruz. Ama işini gerçek bir rock yıldızının sahneyi idare ettiği gibi mi idare ediyorsun?

Müzisyenlerin dinleyicileri hayranlara dönüştürmesi gibi, emlak profesyonelleri de potansiyel müşterileri müşterilere dönüştürür: İnsanların ilişki kurabileceği iyi tanımlanmış bir kişisel markaya sahip olarak. En iyi müzisyenler pazarlama ustalarıdır ve başarılarının, ne istediklerini keşfederek ve onlara vererek hayranlarıyla gerçek düzeyde bağlantı kurma yeteneklerine bağlı olduğunu bilirler.

Büyük ölçüde zamanımızın en büyük müzisyenlerinden biri olarak kabul edilen Bruce Springsteen'i düşünün. “The Boss”, sahnede ve sahne dışında özgünlüğü ve müzik sahnesine ilk çıkışından sonra 40 yılı aşkın bir süredir konserlerine binlerce kişiyi çekmeye devam eden hayranlarına olan hararetli bağlılığıyla tanınıyor.

Peki gayrimenkulün Bruce Springsteen'i nasıl olunur? Kişisel markalaşmaya gelince, Springsteen'i bir yıldız yapan aynı kavramlar işiniz için de geçerli olabilir. Kişisel markanızı bilinçli ve amaçlı olarak oluşturmalı ve vasıfsız bir topluluğa karışmamak için kendiniz için bir isim oluşturmaya başlamalısınız. Başarı yolunda ilerlemek ve kendi rock yıldızı stratejinizi geliştirmek için Springsteen'den alabileceğiniz bazı notlar burada. Lütfen müziğin sesini açıp okumaya başlayın :)

Bir Bruce Springsteen hayranı olan Buket Sema'nın katkılarıyla... Keyifli okumalar.

Danny Clinch Photo — Bruce Springsteen - live at Bonnaroo 2009

Kancanı Bul

Başarılı insanlar, diğer insanların tanımlayabileceği bir şeyi temsil eder. Bu bir şey onların kancası. Springsteen için, kancası onun kusursuz Americana'sıdır: “Born in the USA” albümünün kapağında arka cebinde kırmızı bir beyzbol şapkası ile işçi sınıfının imzası niteliğindeki görünümü. Kayda değer sesi ve güçlü şarkı sözlerinin yanı sıra, Springsteen, sıradan insanlarla ilişkisini göstererek insanları kendine çekiyor.

Kancanızı ararken kendinize şu soruları sorun: Ne ile tanınmak istiyorsunuz? Seni uzman yapan nedir? Rakiplerinizden nasıl farklısınız? Örneğin, projeden ​​evler satma konusunda başarılıysanız, kendinizi genç ailelerin ihtiyaçlarını anlayan biri olarak tanıtmayı deneyin. Belki de muhteşem ev gösterileri için bir hüneriniz var veya mükemmel müzakere becerilerine sahipsiniz. Her ne ise, kancanızın ev alıcılarının ihtiyaç duyduğu ve bağlantı kurduğu bir şeye hitap ettiğinden emin olun. Bu onlara sizi seçmeleri için bir sebep verecektir.

Kancanızı tanımladıktan sonra, onu oradan çıkarmanın yollarını arayın. Promosyon malzemelerinize ve mesajlaşmanıza dönüştürün. Medyaya konuşurken, söylediklerinizin kancanızı güçlendirdiğinden emin olun. Eşsiz kişiliğinizi karışıma dahil etmenin çeşitli yollarını beyin fırtınası yapmak için biraz zaman ayırın.

Demografinizi Bilin

Her müzisyenin bir hedef demografisi vardır ve Springsteen'inki çoğundan daha geniştir. Müziği, genç nesillere olduğu kadar sadık eski hayranlara da hitap ediyor. O, evrensel insan deneyimine hitap eden ve hepimizin paylaştığı durumlara ve duygulara hitap eden şarkılar hazırladı. Bu, onu yeni ve uzun süredir hayranlar için erişilebilir kılan şeyin bir parçası.

Bir emlak uzmanı olarak kimi hedeflediğinizi bilmeniz gerekir. Çok uzmanlaşmış bir pazarda değilseniz, muhtemelen daha genç ve daha yaşlı alıcı ve satıcıların olduğu bir bölgedesiniz: İlk kez alıcılar, emeklilikte yeni bir ev isteyen çalışanlar ve hem büyük hem de küçük gelirli insanlar hedef kitleniz olabilir. Herkesin her şeyi olduğu Springsteen gibi olabilirsiniz. Bu durumda, hedef kitlenizi cezbetmek için marka bilinci oluşturma taktikleriniz üzerine çalışmalısınız. Örneğin, markanız, daha şık ve modern görünümlü imajların ve marka bilinci oluşturmanın norm olduğu büyük bir metropolde yerleşik bir emlakçıdan çok daha farklı olmalıdır.

Ancak her alanın kendine has özellikleri vardır. Bölgenizin yapısını araştırmak için kendinize biraz zaman ayırın. Uzmanlık bölgenizin sosyoekonomik profilini, orada yaşayan insanların yaş dağılımını ve hizmetleriniz için birincil pazarı kimin oluşturduğunu anlamanıza yardımcı olacak diğer her şeyi öğrenin. Odaklanmak istediğiniz grup hakkında bir fikriniz olduğunda, dikkatlerini çekmek ve pazarlama bütçenizi nereye harcamanız gerektiğini anlamak için medya tüketim alışkanlıklarını öğrenin. Odak gurubunuzun ilgi alanlarını, ihtiyaçlarını ve isteklerini iyi anlamak için kendinizi onların yerine koyun.

Danny Clinch Photo — Bruce Springsteen - Harley Festival - Milwaukee, WI  2008

Esnek ol

Springsteen kariyeri boyunca kendisine sadık kalırken, müziğini değişen zamana uyarlayarak pek çok hayrana hitap etmeyi başardı. İlk olarak 1970'lerin rock 'n' roll sahnesinde şöhret oldu, ancak daha sonraki yıllarda yeni albümleri hip-hop'un etkisini göstermeye başladı. Springsteen kaliteli müziğe ve hayranlarına olan bağlılığıyla tutarlı kalırken sunduğu ürünü yeniden icat edebildi. Ne kadar yetenekli bir müzisyen olduğunu, farklı müzik türleri arasında geçiş yapabildiğini yenilik bekleyen hayranlarına göstererek büyük beğeni topladı.

Bir emlak uzmanı olarak, tutarlı biçimde yüksek kaliteyi korurken müşterilere hizmet etme şeklinizi yeniden keşfedebilirsiniz. Yayınlar, bloglar, konferanslar ve network oluşturma etkinlikleri aracılığıyla sektöre bağlı kalmak, sahnedeki yenilikleri bilmenize ve hangi yeni araçların emrinizde olduğunu değerlendirmenize yardımcı olacaktır. Yeni fikirlere kapalı kalmak, bilgi edinmenizi ve mevcut sistemlerinizi geliştirmenizi engeller ve rekabette avantaj sağlar.

Emlak endüstrisiyle alakalı kalmanın anahtarı esnek kalmaktır. Kendinizi güncel tutun ve değişime açık olun. Yeni teknolojiyi benimsemekten ve değişen pazarlara uyum sağlamaktan korkmayın. Yeni bir beceri öğrenme fırsatını asla geri çevirmeyin.

Bruce Springsteen's brutally honest autobiography reveals a side of 'The  Boss' the world has never seen before

Tutarlı ol

Birçok insan modaya uygun olmaya ve çoğunluğa atlamaya çalışır, ancak Springsteen'in başarısı her zaman aynı sağlam temele sahiptir: Kayda değer sesi, gitarı, harika melodileri ve bir Amerikan mesajı. Hatta "Bu Ben Miyim, Bebeğim?" başlıklı akademik bir makale bile yazıldı. Görüntü, Özgünlük ve Bruce Springsteen'in Kariyeri .

Springsteen temel inançlarına ve değerlerine sadık kalarak hayranlarının beklentilerini sürekli olarak karşıladı ve hayranları bunun için onu seviyor. Tutarlılık, başarılı olmanın en iyi yollarından biridir. Müşterinizin beklentilerini tutarlı bir şekilde karşılayabilirseniz, karşılığında kendinize bir popüler emlak markası yaratmış olursunuz. Kişisel markanızla tutarlı kalabilirseniz, potansiyel müşteriler neyi temsil ettiğinizi bilecek ve bu onların üzerinde yankı uyandırırsa, sizi aramaya meyilli olacaklardır.

Bruce Springsteen Crowd | Getty Images Gallery

Kutuya Girmeyin

Springsteen sahnenin sahibi. Kendinden emin ve onu olduğundan başka bir şey olarak tanımlamak imkansız. Hayranlarıyla etkileşime geçtiğinde, aynı hikaye. Bruce hikayeyi kontrol etmesini ve medya konusunda bilgili olmanın yolunu biliyor. Hikayenin ahlaki bir yanı olmalı? Kendiniz olun ve başkalarının sizi tanımlamasına izin vermeyin.

Kişisel markanızla uyumlu bir kimlik geliştirin ve bunu yaptığınız her şeye tutarlı bir şekilde dahil edin. Bu, bir imza rengi veya bir simge kullanarak şık ve modern veya çekici olan görseller veya biraz yetenek eklemek istediğiniz herhangi bir girişim biçimini alabilir. Kartvizitlerinizin, web sitenizin ve broşürlerinizin bu imajı yansıttığından emin olun. İmza renginizi gösteren bir kravat veya atkı giyin. Kendinizi farklı kılmak için zaman ayırmanız, rakiplerinizden sıyrılmanızı sağlar ve tonunuzu belirlemenize olanak tanır.

Danny Clinch Photo — Bruce Springsteen - The River Tour MSG 2016 | Springsteen  concert, Bruce springsteen, Springsteen the river

Kendinize Kredi Verin

Başarılı müzik sanatçıları, yeteneklerini küçümsedikleri için bulundukları yere gelemezler. Başarılı sanatçılar kendilerine güveniyorlar ve dünyaya sunduklarını göstermekten mutlular. Springsteen, müziği adına birçok ödül kazandı. Eserlerini 20 Grammy ödülüyle taçlandırdı. Springsteen başarılarıyla övünecek biri olmasa da, hedefleri ve özlemleri hakkında konuşmaktan da çekinmiyor.

“Sanırım sadece harika olmak istedim, anlıyor musun?” Springsteen, Uncut dergisine 2013 yılında verdiği bir röportajda şunları söyledi: "Olabildiğim kadar iyi olmak istedim ve benim kahramanlarım olan insanlara layık olmak istedim."

Kredinin hak edildiği yerde kendinize kredi verdiğinizden emin olun. Eski bir söz doğrudur: Biz kendimizin en kötü eleştirmenleriyiz. Ve kimseyi gücendirmemek adına, başarılarımızı küçümseyip, itibarımızı gözden kaçırıyoruz. Sakın - tekrar edin, yapmayın - bu tuzağa düşmeyin. Başarılarınızı kutlamak ve akreditasyonunuzu gururla sergilemek önemlidir. LinkedIn'deki tüm başarılarınızı listeleyin ve bu kimlik bilgilerini e-posta imza satırınıza ekleyin.

Şimdi yapmanız gereken tek şey; Neye sahip olduğunu dünyaya göstermek.

Markalaşmanızı şansa bırakmayın. Bir duruş sergileyin ve itibarınızı oluşturmaya başlayın. Markanızı bilinçli bir şekilde oluşturarak sektörünüzde nasıl göründüğünüzü etkileme gücüne sahip olacak ve kendinizi alanında uzman olarak konumlandırabileceksiniz.

Kişisel markanız, kapınızdan giren yeni müşteri sayısını doğrudan etkileyebilir. Öyleyse bu şovu yola çıkarmanın zamanı geldi!

DİĞER HABER
31 Ocak 2022