"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Geçici Ofis Çözümleri için Akıllıca Bir Girişim: Truss

Ticari gayrimenkul teknolojisi girişimi olan Chicago merkezli Truss, kiralama sürecinde ticari alan sahiplerine yardımcı olacak yeni bir platformu hizmete sundu.

Küçük ve orta boylu kiracılar ile 10 bin metrekarelik büyük ticari alanlar üzerine odaklanan sahipler için tasarlanan bu platform sayesinde, boş alan sahipleri mülklerini on binlerce kiracının göreceği şekilde ücretsiz listeleme yapabiliyor. Ayrıca alan sahipleri, Truss sayesinde listelerini ve işlem süreçlerini bulut tabanlı bir sistem üzerinden yönetebiliyor.

Truss’ın ortak kurucusu olan Bobby Goodman, ticari gayrimenkul alanında 15 yılı aşkın bir deneyime sahip olmakla birlikte şimdiye kadar yüzlerce işi tamamlamış biri olarak bu girişimi için önemli bir yatırım ağı kazandı. Bugüne kadar Chicago Ventures, Hyde Park Venture Partners, New Coast Ventures, the Co-Founders ve diğer pek çok yatırımcıdan toplamda 1.5 milyon dolarlık kaynak sağlandığı biliniyor.

Bobby Goodman, bu girişim ile neyi amaçladıklarını açıklıyor:

Ofis alanları, küçük işletmeler için en büyük masraflardan biridir. Biz, bu karmaşık ticari işlemin mümkün olduğunca basit ve şeffaf olması gerektiğine inanıyoruz.

Goodman’e göre Truss platformu, kiracıları eğiten ve bu sayede alan sahiplerinin genel soruları cevaplandırmak için daha az zaman harcamasını sağlayan bir çözüm sunuyor. Nitelikli kiracıların erken incelenmesine olanak tanıyan ve turlardan anında geri bildirim yapılmasına izin veren bu platform, kiralama süresinin kısalmasına yol açıyor. Tüm iletişim ve dokümantasyon işlemleri tek bir platform üzerinden yapıldığı için herkes aynı ortam üzerinden birbirine sürekli bağlı kalabiliyor.

Ev ve arazi sahiplerinin kiracılara mülklerini pazarlayabilmesi ve kiralama işlemlerini daha iyi yönetebilmeleri için toplu şekilde teknolojik bir çözüm yolu sunuyoruz.

Truss platformu, tüm kiracılar için ücretsiz olarak kullanabilirken, ticari alan sahipleri ise ücretsiz şekilde listeleme şansına sahipler, ancak aylık ücret üzerinden yüzde 30’luk bir payı Truss platformuna vermek zorundalar.

Truss Platformunun Özellikleri

  • Ücretsiz listeleme (kiracının kiralaması dahil)
  • Listelerin etkinliğini ve yapılan görüşmeleri takip etme
  • Listeleri ve işlemleri yönetmek için bulut tabanlı platform
  • Sık sorulan sorulara cevap vermek için daha az zaman harcama (Truss süreç boyunca kiracıları eğitiyor)
  • Yalnızca nitelikli ve doğrulanmış kiracılara ulaşma
  • Daha etkili tur imkânı sağlama ve kiralama süresini azaltma
  • Listeleri etkin bir şekilde pazarlamak için turlar hakkında anında geri bildirim alma
  • Tüm iletişimi ve dokümantasyonu tek bir yerden yönetme
  • Süreç boyunca tüm tarafların aynı yer üzerinden bağlantıda kalması
  • Sahiplerin kendi kira belgelerini kullanması

Truss Tarzı Girişimlerin Önemi

Gelişen teknoloji ile birlikte önümüzdeki zaman içerisinde geçici çözüm ofislerine yönelik ihtiyacın artacağı ortadadır. Bu ihtiyaç, kiralanacak ticari alanlara olan ihtiyacı da beraberinde getirecektir. Bu değişimin ve ihtiyacında olanların Truss gibi girişimlere yatırım yapmalarını son derece akıllıca ve mantıklı buluyoruz. Türkiye’den de bu gibi girişimlerin çıkması en büyük temennimizdir.

DİĞER HABER
03 Şubat 2017