"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Geleneksel E-posta Pazarlamasından Video E-postalarına Yolculuk

Yeni bir girişim uygulama makalesi ile karşınızdayız. Bu sefer, sizlere e-posta pazarlamasına yönelik kullanabileceğiniz etkili bir uygulamadan bahsedeceğiz. Bildiğiniz üzere e-posta pazarlaması, geleneksel yöntemlerden biri ve pek çok gayrimenkul profesyoneli tarafından popülerliği düşen ve hatta yönetimi için vakit ayırması zor gelen seçeneklerden birisi. Ancak hemen pes etmeyin. Çünkü e-posta pazarlamasının daha etkin kullanımını sağlayacak yöntemler biliyoruz.

BombBomb isimli uygulama, bizlere video e-postaları hazırlamamızı sağlayan farklı bir hizmet sunuyor. Bu uygulama sayesinde basit metinler ve paragraflar halinde hazırladığınız e-postalar, son derece dikkat çekici ve etkili hale gelebiliyor. Bunu sağlayan şey ise videolar. Müşterilerinize göndereceğiniz bir e-postada, derdinizi uzun uzadıya anlatmak yerine, her şeyi kısa ve etkili bir video ile sunduğunuzu düşünün. Müşterilerin e-postanızı gördüğünde direkt çöp kutusuna yönelmeyip göndermiş olduğunuz videoyu izlemek için içinde bir arzu oluştuğunu düşünün.

Geleneksel E-postalardan Video E-postalarına

BombBomb uygulaması, bilgisayarlar, iOS ve Android işletim sistemli mobiller üzerinden çektiğiniz videoları, e-posta ile anında gönderebilmenizi ve ardından videoya ilişkin istatistiksel verileri inceleyebilmenizi sağlıyor.

Uygulamayı tek başına kullanabileceğiniz gibi Gmail ve Outlook gibi e-posta sistemlerine de entegre ederek kullanabiliyorsunuz. Kısacası uygulamanın kullanım alanları son derece geniş. Mesela bilgisayar başındasınız ve Gmail hesabınızdan “Video Gönder” seçeneğine bastınız. Açılan kayıt ekranındaki kayıt tuşuna basarak 60 saniyelik videonuzu kaydediyor ve ardından istediğiniz müşterilere gönderiyorsunuz.

Uygulamanın en güzel kısımlarından biri ise gönderdiğiniz video e-postalarının müşteriler tarafından tıklandığına ve izlendiğine dair istatistiki bilgilerin size gösteriliyor olması. Bu sayede ne tür videoların dikkat çektiğini ve video e-postalarınızın gerçekten müşterilere ulaşıp ulaşmadığını anlama imkânına sahip oluyorsunuz.

Videolu E-postalara Şablon Seçmek

BomBomb uygulaması, yalnızca video çekerek göndermenizi sağlamıyor. Aynı zamanda videonuzu gönderirken, çevresinde eyleme çağrı butonları veya gerekli bilgileri yerleştirmenizi de sağlıyor. Böylece video içerikleriniz müşteriye daha etkili bir şekilde sunuluyor.

Müşteri e-postanıza tıkladıktan sonra videonuzu izliyor ve ardından size ulaşabilmek için videonun çevresine yerleştirdiğiniz “Bize ulaşın” gibi eyleme çağrı butonlarını kullanıyor.

Eğer isterseniz, kendi firmanızın logo renklerine uygun bir tasarım şablonu oluşturabiliyor, içerisine logonuzu ve iletişim bilgilerinizi yazabiliyor ve her video e-postasında uğraşmadan onu kullanabiliyorsunuz.

Video E-postalarının Başarı İstatistiği

Video e-postalarını kullanarak aldığınız geri bildirim yüzde 81 oranında artacak, müşteri kazanma oranınız yüzde 68’e ulaşacak ve müşterilerden alacağınız referanslar yüzde 56 gibi bir seviyeye çıkacak.

Bu yöntem sayesinde artık müşteriler gönderdiğiniz e-postalara yüzde 87 oranında daha fazla tıklayacaklar. Müşterilerin e-postalarınıza iki veya daha fazla tıklama oranı ise yüzde 25 oranında artacak.

Daha da ötesi, müşterilerin e-postalarınızı açar açmaz çöpe taşıma oranı düşecek ve e-posta içeriğinizi inceleme oranı yüzde 90’a ulaşacak.

BombBomb, pazarlamada fark yaratmak isteyen gayrimenkul profesyonelleri ve emlak brokerları için bulunmaz bir fırsat olabilir.

DİĞER HABER
02 Ekim 2019