"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Geleneksel Metreyi Rafa Kaldırma Zamanı Geldi: AirMeasure ile Tanışın

Apple’ın iOS 11 işletim sistemiyle hayatımıza daha fazla yer almaya başlayan arttırılmış gerçeklik, çeşitli noktalarda kullanılmaya başlandı. ToolKit yardımıyla oluşturulan AirMeasure da iOS 11 destekleyen cihazlarda kullanılmak üzere geliştirilen arttırılmış gerçeklik uygulaması olarak karşımıza çıkıyor.

Gayrimenkul danışmanları için oldukça faydalı bir uygulama

Her daim yanınızda metre taşıma derdi sona eriyor zira AirMeasure, uzaktan ya da yakından çeşitli mesafelerin ve yüksekliklerin ölçülmesine imkan tanıyor. Ayrıca herhangi bir kişinin boyunu ölçme, sanal mobilya ön izleme ve 3D alanda çizim gibi yetenekler de uygulama bünyesinde bulunuyor.

Uygulama elbette kesin bir sonuç verme garantisi sunmuyor. Ancak yine de odanızdaki, ofisinizdeki ya da herhangi bir mekandaki belirli noktaların doğru bir biçimde ölçülmesi yazılım sayesinde mümkün. Örneğin satın alacağınız bir ofis sandalyesinin kapıya olan mesafesini ya da masanız ile olan ölçümünü uygulama yardımıyla yapabilirsiniz.

Şimdilik sadece iOS versiyonu bulunan uygulamayı iPhone’unuza indirmek için tıklayın.

Ayrıca, Android işlemcili telefonlar için arazi ölçümü gerçekleştiren faydalı bir uygulamayı telefonunuzda bulundurmanızı öneriyoruz: GPS Fields Area Measure 

DİĞER HABER
11 Aralık 2017