Mail listemize abone oldunuz mu?
Glassdoor Puanlarına Göre En İyi 15 Emlak Portalı

Teknoloji şirketlerine evrilen emlak portalları, tüketicileri için en iyi ürünü oluşturmak ve en iyi yetenekleri bünyelerine çekmek için sürekli rekabet halindeler. Bir işveren olarak sektördeki itibarları para kazanmanın ötesinde birçoğunun ciddiye aldığı bir şirket politikası durumunda.

ABD'li pazar lideri Zillow'da aldığı olumlu reytingler konusunda şirket olarak politikalarını basınla paylaşarak; “eşitlik, esneklik ve çalışanlar ve aileleri için destek sağlayan politikaları ve faydaları”nı destekleyen basın bültenleri gönderdi. Tüm bunlar, bu amiral gemisi emlak portalı şirketlerinin çalışanları tarafından nasıl derecelendirildiği konusunda biraz merak uyandırdı. Salgının başlangıcından bu yana çalışma davranışında görülen değişiklikle birlikte çalışan memnuniyeti hiç bu kadar önemli olmamıştı.

Aşağıdaki tablo, dünyanın en büyük 15 emlak portalı firması için Glassdoor'dan alınan puanlardır. Glassdoor şirketler hakkında çalışanların anonim yorumlarının yer aldığı aynı zamanda iş ilanları yayınlayan, kariyerine yön vermek isteyen kişilerin başvurduğu güvenilir rehber bir sitedir.

Emlak Portalı Glassdoor İnceleme Puanları

Portal Ülke Puan
Domain Australia 4.3
Zillow USA 4.2
REA Group Australia 4.1
ImmoScout24 Germany 4.1
Rightmove UK 4.0
PropertyGuru Singapore 4.0
Idealista Spain 3.9
Zoopla UK 3.8
Realtor.com USA 3.6
Groupe SeLoger France 3.6
iProperty Malaysia 3.5
OnTheMarket UK 3.3
Immobiliare.it Italy 3.2
PropertyFinder UAE 2.9
Bayut UAE 2.7

 

DİĞER HABER
04 Eylül 2021