"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Global Pazarda Öne Çıkan Emlak Portalları

Emlakbroker.com ekibi olarak emlak sektörüne dair gelişmeleri, yalnızca ülkemizde değil tüm dünyada takip etmeyi kendimize görev edindik. Bu nedenle emlak sektörünün en gelişmiş olduğu ülkelerden sektörün yeni gelişmekte olduğu ülkelere kadar her alanını takip etmekteyiz. Aynı zamanda emlak sektörünün farklı alanlarını ifade eden ticari gayrimenkul, konut gayrimenkul, niş gayrimenkul, gayrimenkul pazarlaması ve gayrimenkul teknolojisi gibi değişik konuları hakkında da sürekli takip içindeyiz. Dolayısıyla dünya çapında hangi emlak portallarının daha çok takip edildiği ve fayda sağladığı konusunda fikir sahibiyiz. Bu makalemizde global emlak portalları içerisinde en çok öne çıkanları sizler için derledik.

Rightmove (İngiltere)

İngiltere’nin önde gelen portalı Rightmove’u izlenmesi gereken bir platform olarak görüyoruz. Takipçileri için iyi bir değer sunmaya odaklanan bu portalın amacı, İngiltere’nin mülkiyet ile ilgili kararlarını güçlendirmek. Bu amaç için gelişmiş ancak basit bir sistem sunan Rightmove, İngiltere’deki emlak pazarı içerisinde organik bir büyüme gösteren önemli şirketlerden biri.

Realestate.com.au (Avustralya)

Realestate.com.au, piyasada rekabetçi bir gerginlik yaratarak bundan sıyrılmayı ve sunduğu hizmetler hakkında pazarı eğitmesini çok iyi başarıyor. Ayrıca ülkede öyle bir pazara ulaşmış durumda ki kendi başına bir reklam değeri taşıyor. Örneğin satıcı müşteriler, emlak profesyonellerinden mülklerini bu sitenin en üst sırasında göstermeleri için yüksek ödemeler yapmayı teklif ediyorlar.

Trulia (Amerika)

Rightmove’un İngiltere’de yaptığı uygulama, aslında her yerde aynıdır. Bu nedenle Trulia, onlardan daha farklı uygulamalar yapma fikrine yönelerek kendini tüketici etkileşiminde mükemmelleştirmeye adadı. Bunu başarmak için satılık listelerin çevresinde ne tür özelliklerin olduğunu ve evlerin mahalle özellikleri hakkında bilgiler veren özel haritalar bile oluşturdular.

VivaReal (Brezilya)

200 milyon gibi büyük bir nüfusa sahip olan Brezilya’da emlak portalı olarak büyümek için VivaReal farklı bir yöntemi seçerek organik SEO çalışmalarına yöneldi. En üst düzey emlak profesyonelleri ile çalışarak adım adım ilerleyen VivaReal, kaliteli bir ekip, açık bir iş modeli ve performans ölçümleri ile ülkesinde başarıya ulaştı.

Zameen (Pakistan)

Gelişmekte olan Pakistan pazarına dayanan Zameen, 500’den fazla satış elemanının çalıştığı ve her birinin müşteriler ile olan performans yönetimini gösterge tabloları ile izleyen veri odaklı bir yaklaşıma sahiptir.

Mitula Group (İspanya)

Merkezi Madrid’de yer alan Mitula Group, 65 milyon ziyaretçi tarafından takip ediliyor. Toplamda 10 emlak portalına sahip olan Mitule Group, 50 farklı ülkede ve 19 farklı dilde hizmet veriyor.

Immobiliare (İtalya)

İtalya merkezli Immobiliare, kazanmaya ilişkin güçlü bir hikâyesi var. Piyasaya girdiğinde REA Group’un yan kuruluşu olan Casa ile rekabet eden Immobiliare, kazanma arzusu ile hareket ederek önce rakibini anladı, sonra 3-4 yıl içerisinde pazar liderliğini ele geçirmeyi başardı.

DİĞER HABER
29 Mayıs 2017