"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Google Arama Sonuçları Alıcılar ve Mülk Sahipleri Hakkında Ne Diyor?

Birçok insan, emlak soruları ve ilgi alanları için Google'a başvuruyor. Peki, ne arıyorlar? Çevrimiçi bir emlak piyasası olan Point2Homes.com, ev alıcıları, ev sahipleri ve kiracılar arasında konum tercihlerini, ev dekor isteklerini ve emlak beklentilerini öğrenmek için kısa süre önce Google arama sonuçlarını değerlendirdi.

Araştırmacılar, bu yılki aramalarda pandeminin büyük bir etkisi olduğunu buldu. Araştırmacılar, ev ofis tasarımı, ev tadilatları, ipotek refinansmanı ve nakliyecilerin mevcudiyeti ile ilgili aramaların pandemi öncesine kıyasla arttığını belirtiyor.

Ev alıcıları

Aylık arama sayısında en büyük artışı gören arama terimlerinden bazıları, 2020'de salgın öncesine göre %108 artış kaydeden "uygun fiyatlı satılık evler" oldu. Araştırmacılar, "ilk kez ev sahibi", "satılık küçük ev" ve "lüks apartmanlar" gibi diğer popüler arama ifadelerini içeriyordu.

Kiracılar

Kiralama konusunda en popüler olan Google ifadelerinde “kira indirimi” ve “tahliye süreci” yer alıyor.

Ev sahipleri

Ev sahipleri arasında en popüler Google aramaları, 2020'de 2019'a kıyasla %124 artışla "ipotek refinansmanı" olma eğilimindeydi. Diğer popüler arama terimleri arasında "ev ofis tasarımı" ve "ikinci bir ev satın alma" yer alıyor.

DİĞER HABER
24 Aralık 2021