"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Google Arama Yöntemleri ile Derin İnternette Gizli Kalan Emlak Bilgilerine Ulaşın

Sanırım hepimiz Google’ın bünyesinde delice miktarlarda bilgi içerdiğini kabul edebiliriz. Kötü olan şey, bazen aradığımız şeyi bulabilmek için çok sayfayı taramamız gerektiğidir. Peki, Google’ı daha kolay kullanmayı ve mükemmel yerel bilgilere ulaşmayı nasıl başarırız? Bunun için sizlere birkaç ipucu sunacağız. Bu ipuçları sayesinde Google’daki yerel içeriği kullanarak bölgenizdeki emlak uzmanı olmayı başarabilirsiniz.

Arama Yaparken Farklı Bir Yaklaşım Seçin

Aynı anda iki Google araması yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Konu ile ilgili olarak bu yöntemin daha doğru sonuçlar getirebileceğini deneyimleyebilirsiniz. İki arama öbeğinin arasında “veya” anlamına gelen “OR” koyarak bir kerede ikisini birden aratabilirsiniz.

İşte bir örnek:

Yenimahalle İnşaat Planları OR Batıkent

Şimdi daha keskin ve net sonuçlar almak için her iki arama öbeğini tırnak işaretleri içerisine alın. Bu şekilde aradığınız konuları içinde barındıran daha net sonuçlara ulaşırsınız.

“Yenimahalle İnşaat Planları” OR “Batıkent”

Bu örnekteki gibi aramanızı yaptıktan sonra “Haberler” sekmesini seçerek daha çekici sonuçlara ulaşmanız da mümkündür.

Bölgeniz Hakkında Harika Bilgiler Bulun

Yerel bölgeniz hakkında daha fazla bilgilere ulaşmanızın bir yolu, daha derindeki gizli kalmış içeriklere ulaşmak için Google’da sıradan kelimeler aratmak yerine dosya tipleri ile arama yapmaktır. Örneğin en mükemmel sonuçları veren pdf uzantılı dosyalar üzerinden bir arama yapabilirsiniz.

İşte bir örnek:

filetype:pdf Yenimahalle Emlak

Bu sayede aradığınız kelimeleri içinde barındıran tüm pdf uzantılı dosyalara ulaşmış olursunuz. Pdf uzantılı dosyalar genellikle daha özel bilgiler içeren dosyalar olarak paylaşılır ve kim bilir belki çok daha fazla bilgiye ulaşırsınız.

Gizli kalan ve ulaşılması neredeyse imkansız olan verileri bu şekilde bulmanız mümkündür. Yerel bültenler, yerel topluluk etkinlikleri ve sektör hakkındaki bazı istatistiki bilgilere böyle ulaşabilirsiniz.

Google Alerts bizim elimiz, gözümüz, ayağımız :)

Ayarlayın ve Unutun: Google Alerts

Google Alerts, sizin favori araçlarınızdan biri olmalıdır. Her sabah e-postanıza gelen hazır bilgilere göz atmak sizin çok önemli olabilir. Google Alerts, sizin en sevdiğiniz konular hakkında güncel bilgilere ulaşmanızı sağlar. Bölgenizdeki yenilikler hakkında Google’a kaydolan tüm haberleri sizin için listeler. Bunu belirlediğiniz konuya göre bir kere ayarladıktan sonra, e-postanıza günlük e-postalar düşmeye başlar.

Nasıl ayarlayacaksınız?

 • Google Alerts’e gidin
 • Bir anahtar kelime yazın
 • E-posta adresinizi girin
 • “Uyarı oluştur”u tıklayın
 • Bitti!

Takip etmek istediğiniz konuların neler olabileceğine gelirsek;

 • [Yerel bölgeniz]
 • [Şehriniz]
 • [Şehriniz] Etkinlikler
 • [Şehriniz] Emlak
 • [Mahalleniz] Emlak
 • [İsminiz]
 • [Marka isminiz]

Yaratıcı olun. Google Arama ile kullanabileceğiniz çok sayıda ipucu ve püf noktası vardır. Bu gibi bilgiler ile yerel bölgeniz hakkında daha fazla bilgi toplama şansına sahip olabilirsiniz.

DİĞER HABER
14 Ocak 2023