"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Google Data Gif Maker'la Sunumlarınızı Hareketlendirin


Google’ın kullanıcıları için hazırladığı “Data Gif Maker” özelliğiyle, artık verilerinizi daha da ilgi çekici bir hale getirebilirsiniz. İlk olarak Google News Lab tarafından, gazetecilerin arama verilerini karşılaştırmak için bir kaynak olarak başlatılan uygulamayla, şuan herkesin kullanabileceği basit Gif’ler yapması mümkün. Özellikle emlak sunumlarında da işinize oldukça yarayacak olan uygulamayla, iki evin bilgilerini yan yana getirip karşılaştırarak müşteriyi bilgilendirebilirsiniz.

“Data Gif Maker” uygulaması, Google’ın haberleri cep telefonu çağına entegre etme yolu olarak gösteriliyor. Bir çok kişinin tablet ya da cep telefonlarını kullanarak haberlere ulaştığı günümüzde, online haber kaynaklarının da hızlı ve basit olması önem taşıyor. Gayrimenkul siteleri de bu uygulamayı kullanarak sayfalarını daha da ilgi çekici bir hale getirebiliyor.

Veri görselleştirme işinin etkili olabilmesi için,  karışık olması şart değil. Etkili olmak için daha basit yollar da var. İnsanlar ekranda iyi görünen şeyleri istiyor. Bilgileri kolayca alıp,  bir sonraki adıma geçmek istiyor.

Google her ne kadar bilgi tüketiminin bu türü ve daha karmaşık versiyonları için yer olduğunu söylese de, bu bilgileri gündemi mobil teknoloji ile takip edenlerin anlayabileceği formata uyarlıyor.

NASIL KULLANILIYOR?

“Data Gif Maker” a ulaşmak da kullanmak da çok basit.
https://datagifmaker.withgoogle.com adresinde uygulamaya ulaşabiliyorsunuz. Ardından istediğiniz gif için kolları sıvıyorsunuz. Yapmanız gereken, verilerinizi açıklayacak  terimleri, değerleri ve başlıkları programa  eklediğinizden emin olmak. “Launch Gif” yani “Gif’i Başlat” düğmesine tıkladıktan sonra araç size görüntüleyebileceğiniz  ya da indirebileceğiniz bir gif oluşturacaktır.

Parlak renkteki bu gif ileri geri hareket ederek size yüklediğiniz iki terimi gösteriyor. Siz de bu gifi bilgisayarınıza indirerek hemen kullanmaya başlayabilir ya da flash diskinize aktararak yanınızda taşıyabilirsiniz. Sunumlarınıza görsellik katarak daha renkli hale getirmek sizin için de çok eğlenceli olacak.

DİĞER HABER
04 Ağustos 2017