"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Google Tour Builder ile Emlak Pazarlamasında Sınıf Atlayın

Son zamanlarda gayrimenkul arama sitelerinde akıllı haritalara, yüksek çözünürlüklü görüntülere ve evin bulunduğu mahalleye dair özellik haritalarına tanık oluyoruz. Sahibinden.com ve Hurriyetemlak.com bunun en son örneklerinden biridir. Hatta Hurriyetemlak.com’a eklenen son bir özellikten bahsedecek olursak artık ilanda söz konusu olan evin bulunduğu mahalleye puan vermenize olanak tanıyan bir sistem söz konusudur.

Emlak ilan sitelerine tüm bu özelliklerin neden eklenmekte olduğunu bir düşünün isterseniz. Çünkü emlak profesyonelleri, evin pazarlamasını yaparken yalnızca evin iç özelliklerinden bahsederek bunu başaramaz. Nasıl ki siz bir emlak profesyoneli olarak alıcı adaylarına sunum yaparken evin bulunduğu mahalleden ve çevreden de bahsederek bilgiler veriyorsanız, emlak ilan siteleri de bu özelliği ziyaretçilere sunacak özellikleri kendi bünyelerine katıyorlar.

Bu durumda emlak profesyonellerinin bir adım öne geçerek daha gelişmiş hizmetleri müşterilerine sunmaları gerekiyor. Google Tour Builder, bu anlamda kullanabileceğiniz gelişmiş bir imkân sunuyor. Google Tour Builder, kullanıcılara ziyaret ettiğiniz yerleri ve yaşadığınız deneyimleri göstermenizin yeni bir yoludur. Harita üzerindeki noktaları seçerek o noktalara dair fotoğraflar, metinler ve videolar ekleyebilir ve ardından diğer insanlarla paylaşabilirsiniz.

Google Tour Builder’ın Emlak Sektöründe Kullanılması

Öncelikle bu aracı emlak işinizde ne amaçlarla kullanabileceğinizi sıralayalım:

  • Bölgenizde yeni satışa sunduğunuz evlerin sunumu
  • Open House etkinlik takviminin sunumu (yapacağınız açık ev gösterimlerinin bilgileri)
  • Pazarlamakta olduğunuz bir evin çevresindeki özelliklerin sunumu (evin çevresindeki okullar veya parklar vb.)

Diyelim ki bir alıcı müşteriye 10 tane satılık ev göstereceksiniz. Evleri fiziksel olarak göstermeden önce alıcının bu 10 ev içinden kendisine en uygun olan 3 evi seçmesini isteyeceksiniz. Ardından bu 3 evi müşteriye göstermek için yola koyulacaksınız.

Alıcıya 10 tane evi tek tek saatlerce anlatmak yerine Google Tour Builder’ı kullanarak görsel bir şölene dönüştürebilirsiniz. Bunun için 10 evin her birini harita üzerinde belli bir sıraya göre işaretlemeniz ve işaretlediğiniz her eve dair metin, fotoğraf ve videoları eklemenizdir. Son olarak turu tamamladıktan sonra 1’den 10’a kadar sırayla geçiş yaparak alıcıya evlerin tüm özelliklerini sunabilirsiniz. Böylece hem zamandan tasarruf edersiniz hem de alıcıya evler hakkında en detaylı bilgiyi vermiş olursunuz.

Elbette ki Google Tour Builder'ı emlak pazarlamasında farklı amaçlarla kullanabilirsiniz. Aşağıda satılık bir evin çevresinde bulunan özellikleri tek tek gösteren bir örneği inceleyebilirsiniz. Bu turda evin etrafındaki yüzme havuzu, okul ve alışveriş merkezi gibi özellikler gösterilmiş.

İşinize Katacağı Değer

Sadece Google hesabınızla giriş yapacağınız ve anında tur oluşturmaya başlayabileceğiniz Google Tour Builder ile emlak pazarlama deneyiminizi bir üst seviyeye çıkarabilirsiniz. Rakipler arasında öne çıkmak, müşterilere daha üst düzey bir hizmet sunmak ve zamanınızı akıllıca kullanmak için teknolojik araçların bize sunduğu imkânlardan faydalanabiliriz.

DİĞER HABER
26 Mayıs 2018