"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Google’ın Dijital Tahtası ile Emlak Ofislerinde Daha Verimli Çalışmak Mümkün

Google, Microsoft’un Surface Hub’ına rakip olacak Jamboard isimli dijital tahtasını geçtiğimiz yılın Ekim ayında duyurmuştu. Dijital tahtanın satışa sunulması ise yaklaşık iki hafta önce gerçekleşti. Peki, nedir bu Jamboard ve emlak ofisleri için katkısı ne olabilir?

Dijital bir tahtadan çok daha fazlası olan Jamboard, etkileşimli bir tahta markasıdır. Google’ın G Suite ailesine dâhildir ve 55 inçlik 4K çözünürlükte dokunmatik ekrana sahiptir. Ekranı duvara monte edilerek veya harici olarak kullanılabilir. Bu dijital tahta üzerinden çok sayıda ekip işini çok sayıda kişi ile birlikte ortak yürütme şansına erişebilirsiniz.

Özellikle emlak ofislerinde çalışma arkadaşlarınızla veya personelleriniz ile birlikte verimli, hızlı ve daha etkin çalışmalar yürütmek istiyorsanız, Jamboard gerçekten hepimize harika özellikler sunuyor.

Bulut Tabanlı Depolama

Jamboard dijital tahta, Google Drive’e kaydedilmiş oturumlara katılarak tahta üzerinden ortak çalışmalar yürütülmesine olanak tanıyor. Bu sayede bulut tabanlı depolamanın faydalarından sonuna kadar yararlanan Jamboard, gerçek zamanlı ortak bir çalışma ortamı oluşturuyor. Örneğin Google’ın Dokümanlar ve Tablolar gibi uygulamalarında hazırladığınız tüm verileri Jamboard dijital tahtası üzerinden emlak ekibinizle paylaşabilir ve üzerinde herkesin online olarak değişiklik yapabilmesini sağlıyor. En önemlisi de farklı mekânlarda bulunan ekip üyeleriniz de mobil üzerinden bu değişiklikleri takip edebiliyor.

Web Kamera ile Görüşme İmkânı

Jamboard dijital tahtasının üst kısmında bir HD kamerası, Wi-Fi bağlantısı ve mikrofon ile dâhili hoparlörü bulunuyor. Bu da tahta üzerinde yaptığınız çalışmaları Hangouts üzerinden yayınlayabilmenizi sağlıyor. Düşünün ki ekip üyeleriniz ister ofiste olsun ister olmasın, tahtadaki bilgileri görüntülü olarak görüp sesli olarak duyabilecek ve karşılık verebilecek.

Kalem ve Silgi

Jamboard’ın dokunmatik ekranı cihazı kontrol etmek ve üzerine çizebilmek için özel bir kalem ve silgisi ile birlikte geliyor. Ancak dilerseniz parmaklarınızla da dijital tahtaya yazıp çizmeniz mümkün. Bunu yalnızca ekip üyeleriniz ile birlikte değil müşterilerinize yapacağınız sunumlar da kullanabileceğinizi düşünebilirsiniz. Çünkü Jamboard akıllı tahta üzerinde Google E-tablolardaki verileri çekip anında grafikler çizmek ve bu bilgiler ile görsel olarak müşteriyi etkilemek oldukça kolay olabilir. Eğer çizim yeteneğinize güvenmiyorsanız endişelenmenize gerek yok. Çünkü dijital tahta, çizdiğiniz şekilleri hemen ardından düzeltme becerisine sahip.

Harici Ekran Olarak Kullanımı

Jamboard dijital tahtanın USB ve HDMI bağlantıları sayesinde ekran harici olarak da kullanılabiliyor. Böylece internet bağlantısı ile aktarabileceğiniz verilerin dışındaki verileri de ekrana aktarabilir ve bağımsız olarak kullanabilirsiniz.

Jamboard’un Fiyatı ve Kullanımı

Jamboard, şu an için Amerika Birleşik Devletleri’nde 4,999 dolardan satışa sunuluyor. Ancak Google Jamboard’a sahip olmak isteyen ofisler, yıllık 600 dolarlık bir desteği de maliyet hesaplarına katmaları gerekiyor.

DİĞER HABER
07 Haziran 2017