"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Göze Çarpan İlanlar Paylaşmak İçin 8 Kolay Adım

Bugünkü konumuz çevrimiçi platformlarda yaratıcı ve ilgi çekici konut ilanları paylaşmak için izlemeniz gereken adımlar.

Artık potansiyel müşterilerinizin yaklaşık %80’i bir gayrimenkul satın almaya karar verdiklerinde öncelikle internet üzerinden araştırma yapıyor. Bu yüzden ilanlarınızın insanlara ulaştığından ve ilgi çekici olduğundan emin olmalısınız.

Şimdi gelin ilanlarınızın göze çarpması için gerekli adımlara göz atalım:

  • İlanınız Listede Tepede Olsun

Birçok sitede yaklaşık 48 saatte bir tekrar paylaşım yapabiliyorsunuz. Bu süre ilanınızın tepede kalması için makul bir aralık. Ama eğer ki sürekli 48 saatte bir ilanınızı tekrar paylaşırsanız biraz umutsuz görünebilirsiniz. Bu yüzden sık kullandığınız sitelerin ilk sayfalarındaki ilanların ne kadar sürede kaybolduğunu saptayın ve bu aralığa göre ilanlarınızı yenileyin. Birkaç farklı hesap açarak da bu problemi ortadan kaldırabilirsiniz.

  • Her Zaman Görsel Kullanın

Belirli bir konut ilanı paylaşmıyorsanız bile görsel kullanın ve görseliniz ilanla tutarlı olsun. 1+1 daire ilanında müstakil ev görseli kullanmayın mesela. Bireysel alıcılar için görsel çok önemlidir. Yatırımcılar görsellere bireysel alıcılar kadar önem vermezler ama yine de yapının genel özelliklerini, özellikle de dış cephesini görebilmek isterler. Çoğu insan görsel olmayan ilanları güvenilir bulmaz.

  • Cümleleri Dikkatli Seçin

Yazı odaklı bir ilan paylaşıyorsanız, nitelik belirten sıfatların içerisinde boğulmayın. Bir yatırımcı evin ne kadar “harika” ya da “ilginç” olduğuyla ilgilenmez. Bu tarz kullanımlar şüphe uyandırır. Onun yerine evin kaç yılında inşa edildiğinden, nelerinin düzeltilmesi gerektiğinden ya da değerinden bahsedin. İlanınızın başlığında “Maslak’ta İndirim Stüdyo Daireler” gibi açıklayıcı bir cümle kullanmalı ve sonra yazının içinde boğulmadan ana fikri vermelisiniz.

  • İlanınızın Sonunda Çağrı Olsun

Paylaştığınız ilanları, müşterinizi belirli bir aksiyona yönlendirerek bitirin. Size ulaşabilecekleri e-mail, telefon ve web sitesini mutlaka paylaşın.

  • Konutun Adresini İlanınızda Belirtin

İlanınızda adres olması potansiyel müşterilerinizin sizinle iletişim kurmadan önce o lokasyonu araştırmasına olanak tanır. Böylelikle hem içleri rahat eder hem de siz daha az iş yapmış olursunuz. Bazı yatırımcılar bölge tabanlı aramalar yapmaktadır.

  • Konutun Ücretini Doğru Belirtin

Söz konusu gayrimenkulün fiyatının doğru yazıldığından ve o fiyat aralığında arama yapıldığında göründüğünden emin olun. 150000 Dolar yerine 150 Dolar yazan birçok satıcı var. Bu adım basit görünebilir, ama ilanınız aramalarda çıkmazsa satış yapamazsınız.

  • Oda Sayısını Her Zaman Söyleyin

İlanınızda her zaman ama her zaman oda ve banyo sayısını içerin. Bu özellik genellikle sitelerde bir filtreleme kriteridir ve doğru alıcıyla buluşmanız için kolay ama etkili bir adımdır.

  • İlan Başlığınız Özenli Olsun

İlan başlığınızda ikon kullanmaktan çekinmeyin. “A” yerine “@” kullanmayın tabi ki, ama ilanınızda ☼ ♛ ► ▆ •• ◄ ★ ◊ tarzı dikkat çekici ikonlar kullanabilirsiniz. Başlığınızda “yatırımcı” kelimesini kullanın, çünkü bu kelimenin müşteri çekme özelliği var.

DİĞER HABER
10 Ağustos 2021