"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
GreenIQ: Akıllı Bahçe Teknolojisi

Evimizin içerisindeki teknoloji birçok yönden işimizi kolaylaştırırken, Green IQ ve akıllı ev teknolojileri sektörünün devlerinden Crestron, sınırları zorlayarak teknolojiyi evimizin bahçesine kadar taşımakta kararlı görünüyor. Bu iki dev bir araya gelerek kahve makinasına bağlı akıllı termostatlar, emir verdiğinizde anında açılan perdeler gibi ev teknolojilerini bir adım ileriye taşıyarak, hayal etmesi dahi heyecan uyandıran akıllı bahçe teknolojilerini vaat ediyor.

Akıllı bahçe teknolojisi, yalnızca bir cep telefonu aracılığıyla hava durumu ölçme, toprak nemi ölçme ve kablosuz sulama gibi teknolojileri hayata geçirecek. Uygulama alanı olarak sadece kendinize ait küçük bir bahçe gibi düşünmeyin. Şirketlerin ve okulların dev bahçelerinde de bu teknolojiyi kullanmak mümkün.

GreenIQ Basına Tanıtıldı

Şirket yetkilileri yaptıkları basın toplantısında bu mükemmel teknolojinin 4 temel özelliğini öne çıkardı.

Geniş Alanlarda Oldukça Faydalı

Green IQ’nun küçük alanlarda kullanılabilir olduğu, ancak golf sahaları, iş kampüsleri ve üniversite bahçeleri gibi geniş alanlarda verimli olmayacağına dair çıkan haberleri yayınlayan şirket yetkilileri bu konuda net bir açıklama yaptı. Bu konudaki soru işaretlerinin ortadan kaldırıldığını açıklayan yetkililer, uzaktan kontrol edilebilen sulama sisteminin bu alanlarda da kullanılabileceğini ve büyük kolaylık sağladığını açıkladı.

Kullanım Kolaylığı Sağlıyor

Her yeni teknoloji kafa karışıklıklarını da beraberinde getiriyor. GreenIQ teknolojisinde tasarlanan arayüz ve kolay kullanım özellikleri ise kullanıcıların oldukça rahat etmesini sağlıyor. Örneğin bahçenizdeki olası kaçakları veya sulamada yetersiz kalan bölgeleri görmenizde size yarar sağlayacak bir arayüzü bulunuyor.

Kendi Sulama Koşullarınızı Belirleyin

Green IQ teknolojisinin sunduğu imkânlardan biri de, toprağınıza veya hava koşullarına göre vereceğiniz su miktarını belirleyebilmenizdir. Bildiğiniz üzere çim, havaya, toprağa ve sulamaya göre gelişim gösterir veya çürür. Bu hassas bitki için GreenIQ teknolojisi gerçekten mükemmel tasarlanmış.

Tüketim Değerlendirmenizi Yapın

Bu teknolojinin tercih edilebilirliğinin en önemli nedenlerinden bir tanesi de tasarruf sağlıyor olmasıdır. Normal şartlarda fıskiyeyi açık bırakırsınız ve hiçbir zaman yeterince sulayıp sulamadığınıza emin olamazsınız. Ancak bu teknoloji sayesinde, günlük veya haftalık olarak su tüketim miktarınızı görebilir ve buna göre fıskiyelerinizden çıkan suyun akışını kontrol edebilirsiniz.

CEO Odi Dahan: “Gurur Duyuyoruz”

Ürettikleri teknoloji ile gurur duyduklarını belirten GreenIQ’nun CEO’su Odi Dahan, ayrıca şu açıklamalarda bulunuyor:

Amerika’da yapılan araştırmalar gösteriyor ki, insanlar akıllı ev teknolojisinin getirdiklerinden son derece mutlu ve 2016’da bunun devamının gelmesini bekliyorlar. Biz de Crestron ile yaptığımız ortaklıkta bunu başarmak için çabalıyor ve ev teknolojisinin sadece dört duvar arasında değil bahçelere ve hayatın her alanına daha fazla etki etmesi için yoğun şekilde çalışıyoruz.

DİĞER HABER
01 Haziran 2016