"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Her Danışmanın Okuması Gereken 10 İlham Verici Söz

Meşgul dönemlerde ya da işlerin seyrek olduğu zamanlarda her daim motivasyonu yüksek tutmak zor olabilir. Emlakçıların satış kariyerini, başarılarını ruhsal durumları büyük ölçüde etkilerken, sizin de kimi zaman her insan gibi duygusal çöküşler yaşamanız mümkün.

Fakat bu gibi anlarda doğru tavrı takınarak kendinizi toparlayabilir, devam edecek gücü bulabilirsiniz. Bu noktada size yardımcı olması için 10 motive edici sözü derledik. Her gün okumayı, ders çıkarmayı unutmayın!

‘Satış yapmayı bırakın, yardım etmeye başlayın.’ – Zig Ziglar

Gayrimenkul danışmanlarının elinde yaptıkları işle müşterilerinin hayatını gerçekten değiştirme fırsatı var. Bu yüzden  sadece satış yapan değil, aynı zamanda problemleri çözen kişi olmak size her zaman daha iyi sonuçlar sağlayacaktır. Mesele müşterinizi bir eve yerleştirmek değil, mesele onları doğru bir eve yerleştirmek. Daima müşteri odaklı olun, para değil.

‘Reklamların satışları arttırdığı gibi, satışlar da reklamınızı yapar.’ – Michael Schudson

İşinizi her alanda sağlam tutmak, yıl boyunca pazarlama çalışmalarınızı sürdürmek hayati önem taşıyor. Bunun en iyi yanı ise siz pazarlamaya odaklanırken gerçekleştirdiğiniz satışlar daha çok iş yapmanızı sağlıyor. Mutlu müşteriler yaratın, yorum – referans isteyin. Bunları sosyal medyada ve diğer mecralarda kullanın.

‘Başarı azimle gelir, güçle değil.’ – Samuel Johnson

İşler yolunda gitmediği zaman bu sözü aklınızın bir köşesinden geçirin. Kimi zaman başarısız olsanız dahi sebat etmeye devam etmeli, çalışmayı sürdürmelisiniz. Yoğunlaşarak gösterdiğiniz çabaların sonunda istediğinizi elde edeceksiniz.

Yapamayacaklarınızın, yapabileceklerinizi engellemesine izin vermeyin.’ – John Wooden

Söz konusu emlak işinizi pazarlamak olunca işler kısa sürede değişebilir. Sonuçta siz bir gayrimenkul danışmanısınız, pazarlamacı değil. Nasıl bir pazarlama stratejisi oluşturacaksınız? Bir yazar değilken nasıl blog yazıları oluşturabilirsiniz? Fark etmeniz gereken şey bunların hepsini bir arada yapamayacağınız. Okuyarak, video izleyerek ve deneyerek daha fazlasını öğrenin. Acemi seviyedeki yeteneklerinizi geliştirmeye bakın.

‘Fırsatlar çoğu kişi tarafından kaçırılır çünkü tulum giymiştir ve çalışmaya benzer.’ – Thomas A. Edison

Çoğu zaman yeni bir işe başlamaktan gözümüz korkar. Ancak unutmayın ki çok çaba gerektiren işler genelde yapmaya değer olan işlerdir. Bununla baş etmeye hazır olun.

‘Öne geçmenin sırrı başlangıç yapmaktır.’ – Mark Twain

Aslında Mark Twain'de Edison’la temelde aynı şeyi söylüyor. Bir zorluğu başarmak için önce başlamanız gerekiyor.

‘Bugün haftanızın en üretken günü.’ – Mark Hunter

Asla ertelemeyin ve her gününüzü en üretken gününüz olarak kabul edin. Bugün yapacağınız işin faydalarını yarın görmeye başlayacaksınız.

‘Bir şeylere asla vakit bulamazsınız. Eğer zamana ihtiyacınız varsa kendiniz yaratmalısınız.’ - Charles Robert Buxton

Evet, meşgulsunuz ve bunu reddetmiyoruz. Fakat hayatımızdaki diğer kişiler gibi biz de gerçekten yapmak istediğimiz şeyler için vakit yaratmalıyız. Örneğin işletmenizin başarısını mı istiyorsunuz? Öyleyse işinize gerçek anlamda vakit ayırın.

‘Sizi hatırlamak müşterinizin işi değil. Asla unutulmamak sizin görev ve sorumluluğunuz.’ – Patricia Fripp

Müşteri hizmetleri bir firmayı tepeye çıkarabildiği gibi dibe de vurdurabilir. Bir gayrimenkul danışmanı olarak müşterilerinizle geçireceğiniz bire bir vakit çok önemlidir. Bir insanla geçirdiğiniz her bir saniye önem arz ediyor. Müşterilerinizin gelecekte size  ihtiyaç duyduklarında gelmelerini hatta yakınlarına da sizi önermelerini sağlamanın yolu onlara vakit ayırmanız olacaktır.

‘Satış takip ettiğiniz bir şey değildir, müşteriye hizmet etmek için uğraşırken ortaya çıkandır.’ – Anonim

Başta söylediklerimizin aslında aynısıyla bitirelim. Neden mi? Çünkü günün sonunda emlak sektöründeki başarınız aslında müşteri memnuniyetine bağlıdır. Onları mutlu etmek ve hayallerini gerçeğe dönüştürmek tamamen sizin elinizde. Asıl odak noktanız bu değilse yanlış yoldasınız demektir.

DİĞER HABER
21 Şubat 2018