"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Her Sabah Uyanmanız İçin Sizi Motive Eden Nedir?

Yaşam içinde motivasyon büyük değer taşır. Şayet sizi motive eden bir şey yoksa üniversite bitiremez, işe gidemez hatta yemek bile yiyemezsiniz! Bu sabah nasıl uyandınız? Yüzünüzde bir tebessümle perdeleri açtınız mı yoksa biraz daha geç uyanmak için alarmı erteleyip durdunuz mu?

Sabahları nasıl uyandığınız, gününüzü büyük oranda etkiler. Temelde işini seven ve işinden keyif alan insanlar genellikle birbiri ardına kurulan alarmlara ihtiyaç duymazlar. Ne olursa olursa heyecanlı bir ruh haliyle güne başlarlar.

Ya İşinizi ya da Ruh Halinizi Değiştirin!

Pazartesi sabahlarından pek hoşlanmıyor ve günü bir an önce bitirmek adına sürekli saate bakıyorsanız işinizi değiştirmenin zamanı gelmiştir. Gerçekten size keyif vermeyen bir işte başarılı olmayı bekleyemezsiniz. Şayet işinizden haz duyuyorsanız, öyleyse düşünce tarzınızı değiştirmelisiniz. Çünkü olumsuz bir ruh hali başarının önündeki en büyük engeldir.

Bir gayrimenkul danışmanı olarak ev ziyaretleri, pazarlık ve satış süreçleri işinizin bir parçasıdır ancak müşterinizin gözünde çok daha farklı etiketleriniz vardır. Siz, müşterilerinizin gözünde sorun çözen, gayrimenkul gibi çok bilinmeyenli bir denklemin cevabını başarıyla veren bir danışmansınız! Bir satıcı ya da bir alıcı sizi yahut ofisinizi yalnızca bu nedenlerden dolayı tercih eder.

Harika bir başlangıç yapmanız gerekmiyor. Fakat harika olmak için başlamanız gerekiyor.

Müşterilerinize Destek Verin!

Mülkünü satmaya karar veren bir müşteri, kapınızı büyük heyecanla çalar. Aklında onlarca bilinmez vardır. Her şeyden önce endişelidir! Aylarca devam eden satış süreci en çok müşterinin üstünde baskı oluşturur. Olumsuz her yanıt bir hayal kırıklığı yaratır. Aylar sonra satış günü geldiğinde süreçten memnun kalmamış, danışmanından psikolojik anlamda destek görememiş mutsuz bir müşteri olarak mülkün anahtarını teslim eder. Doğrusunu söylemek gerekirse, böyle bir müşterinin sizi tekrar tercih etme ihtimali epey düşüktür.

Müşterileriniz size ihtiyaç duydukları için sizinle çalışırlar. Onlara güven aşılamalı, zorlu satış süreci boyunca destek ve motivasyon sağlamalı, onların ihtiyaçlarına odaklanmalısınız. Müşterilerinizle empati kurmalı, üç aydır ziyaret almasalar bile onlara bilgi vermekten vazgeçmemelisiniz!

Gayrimenkul danışmanlarının bazen sıkıntılı geçen satış süreçlerinde bunaldıklarını anlayabiliyoruz. Sadece müşterilerin değil, danışmanların da ciddi bir baskı ve stres altında oldukları aşikar ancak bunun için para alıyoruz. Sabahları yataktan kalkmak için ciddi bir sebebimiz var! Manevi anlamda insanlara hayallerini yaşatıyor, maddi anlamda herkesi, en başta kendimizi memnun ediyoruz!

Değerli Olduğunuzu ve Değer Kattığınızı Unutmayın!

Örneğin, iyi ilişkiye sahip olduğunuz bir müşterinize, sizi ne için tercih ettiğini sorun. Kuvvetle muhtemel “en kötü ve umutsuz zamanlarda bile” ona destek verdiğiniz ve iletişimi kesmediğiniz için sizinle çalışmayı tercih ettiğini söyleyecektir. İyi müşteriler, tıpkı iyi danışmanlar gibi sık sık teşekkür ederler, hediye alırlar ve değerli hissettirirler. Zira siz gerçekten değerlisiniz!

Gerçekten, bugün neden uyandınız?

DİĞER HABER
19 Ekim 2018