"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Her Şey Sil Baştan: Emlak Endüstrisinin Dijital Dönüşümü HoloLens 2 İle Başlıyor

Microsoft, yenilikçi holografik kulaklığının ilk versiyonunu piyasaya sürdükten dört yıl sonra yeni HoloLens kulaklığını Barcelona'da düzenlenen Mobil Dünya Mobil Kongresi öncesinde düzenlenen bir basın etkinliğinde resmen tanıttı. MWC basın toplantısında çıkan ikinci nesil kulaklıklı mikrofon seti, daha küçük, daha hafif bir tasarıma sahip kulaklık 3500 $ 'lık bir fiyat etiketi ile satışa sunuldu. 

Ayrıca, Microsoft’un yeni duyurulan Hololens 2 artırılmış gerçeklik (AR) kulaklığı, Mozilla’nın izniyle alternatif bir tarayıcıya sahip olacak. Firefox Ceo'su bu yaz başlanğıcında Firefox Reality AR / VR tarayıcısını HoloLens kulaklığına getireceğini açıkladı.

Karma gerçekliğin emlak dünyasında işler hale gelmesiyle birlikte müşteriler ilgilendikleri bir mülkün tasarımsal konularını ve özelliklerini anlamada ortalama olarak daha az zaman harcayacaklar. Karma gerçeklik ile, mülkün planlarını detaylı inceleyen müşteriler, mülk tiplerinin çeşitliliğini rahatlıkla görebilir, mülkün etrafında ve içinde dolaşabilir, gelecekteki binanın her açısına bakabilir ve tasarım hakkında kendi görüşlerini oluşturabilir. 

Yakın zamanda taş devri döneminden kalma satış ofislerinin yerini holografik gayrimenkul kiralama ve satış merkezlerinin alacağını tahmin etmek pek de zor değilsmiley

Peki karma gerçeklik nasıl çalışıyor? Arttırılmış gerçekliği, fiziksel dünya ile sanal dünya arasındaki bir yer olarak düşünün. Temel olarak, bilgisayar tarafından oluşturulan grafiklerin, videoların, yazıların ve seslerin fiziksel görünümünüzün üzerine yerleştirildiği karma bir gerçekliktir. Kullanıcılar akıllı telefonlar, tabletler, Microsoft HoloLens gibi AR kulaklıkları ve AR gözlükleri üzerindeki uygulamalar aracılığıyla bu dijital öğelerle etkileşime girebilirler .

Artırılmış gerçeklik: Gerçek dünyadaki sanal nesneler üzerine biner.

Sanal gerçeklik: Kullanıcıları tamamen yapay bir dijital ortamda buluşturuyor.

HoloLens Teknolojisinin Emlak Sektöründe Kullanımı

Emlak endüstrisinde oyun bozucu olarak öngördüğümüz karma gerçeklik teknolojisi pazarlama ve müşteri sunumu konularında köklü bir devrimin habercisi olan bu teknolojiyi ilgiyle takip ediyor ve okurlarımızla paylaşmaktan keyif alıyoruz. 

Oksijeni teknoloji olan geleceğin emlak ofisi ve danışmanlarına bu konuyla ilgili bugüne kadar yazılmayanın yazıldığı detaylı bir analiz yazısı hazırlıyoruz. Burası emlakbroker.comsmiley Takipte kalmanız size değer katacaktır.

DİĞER HABER
26 Şubat 2019