“Herkes aynı şeyi düşünüyorsa hiç kimse yeterince düşünmüyor demektir.” Walter Lippmann
Hover, 3D Teknolojisi İle Yeni İnşaat Teklifleri Hazırlamak Çok Kolay

Mülklerin dijital ikizlerini oluşturmak için akıllı telefon fotoğraflarını kullanan Proptech girişimi Hover, inşaat plan yüklemelerini içerecek şekilde yeteneklerini genişletiyor.

Şirket, yeni inşaatlarda müteahhitlerin, tasarım planlarını kullanarak 3D modeller ve dış ölçümler üreten çözümün tamamını kullanabileceklerini açıkladı. Başka bir deyişle Hover uygulaması, artık hem mevcut evleri (akıllı telefon fotoğrafları aracılığıyla) hem de yeni inşaatları destekliyor.

Hover, çözümünün planları yeni bir ev veya binanın eksiksiz bir 3D modeline dönüştürdüğünü ve mülkün dış cephesi için kapsamlı ölçümlerle tamamlandığını açıkladı. Müteahhitler, kat planı, teklif ve sipariş özellikleri için 3D modelleri kullanabiliyor.

Hover'ın kurucusu ve CEO'su AJ Altman, şirketin misyonunun insanların evlerini 3D mülk verilerini kullanarak iyileştirmelerine yardımcı olmak olduğunu ve yeni özelliklerin geliştirilmesiyle şirketin misyonunu daha da erişilebilir kıldığını söyledi.

"İş akışlarını düzenlemede yüklenicileri desteklemek, yaptığımız işin merkezinde yer alıyor" diye ekledi. "Artık, yeni inşaat teklifleri hazırlamak için daha hızlı, daha kolay ve daha uygun maliyetli bir yolla, müteahhitler ihale sürecini basitleştirebilir ve bitmiş ürünün ilham verici, görsel temsilleriyle rekabette öne çıkabilir."

Şirket, 2 boyutlu, siyah beyaz bir çizimi 3 boyutlu dijital ikize dönüştürerek, inşa edilmemiş bir evde çeşitli renk ve malzemeleri gösterebileceğini söylüyor. Bu şekilde hem ev sahiplerine hem de tasarımcılara ilham verebileceğini açıklıyor. Hover ayrıca, mimarların yapması günler alabilen, çizimlerdeki ölçümleri manuel olarak büyütmeye yönelik geleneksel “zorlu süreci” de ortadan kaldırıyor.

DİĞER HABER
17 Ağustos 2022