"Emlak dünyasını sıkıcı buluyorsanız, okuduğunuz yazıda altını çizdiğiniz cümleler yoksa yanlış bir yerde okuyorsunuz demektir." Emlak Broker
IdealEstate ile Emlak Ağınızı Genişleterek Daha Çok Müşteriye Ulaşın

Size Pinterest, Zillow ve LinkedIn platformlarının ana özelliklerini bir arada bulunduran bir emlak girişiminden bahsetsek ne dersiniz? Brody Saunders’in kurucu isim olduğu IdealEstate girişimi, bu üç platformun özelliklerini gerçekten başarılı bir şekilde kaynaştırıyor.

IdealEstate, listeye dayalı arayüzü ile Pinterest’in basit ama dikkat çekici yapısını, LinkedIn’in ağ geliştirme özelliğini ve Zillow’un tarafları birbiriyle buluşturma özelliğini bünyesinde barındırıyor diyebiliriz. Ağustos ayında piyasaya sunulacak olan bu web portalı, şimdiden kendi ağına sahip 10 binden fazla emlak profesyoneli tarafından erken kayıt aldı.

Gayrimenkul sektöründe kabaca yeni işlerin yüzde 80’i güvenilir ortakların ve memnun müşterilerin tavsiyeleri ile gelir. Bu, her 10 potansiyel ev alıcısından 8’inin yabancıların pazar incelemeleri yerine kendi ağlarına yönelmeyi tercih ettiği anlamına gelir.

IdealEstate, gayrimenkul endüstrisindeki bu ağı oluşturarak emlak profesyonellerinin ev alıcılarını etkileme aşamasını daha da kolaylaştırmayı amaçlıyor. Bu girişim, ağ geçidini ve tavsiye ağını emlak piyasasına getirerek her emlak uzmanına yeni ortaklar ve yeni müşteriler kazandırmayı hedefliyor.

Nasıl Çalışıyor?

Emlak profesyonelleri, bu web portalına kaydolarak satılık listelerini sunabiliyorlar. Ancak bu portalın farkı, diğer meslektaşlarınızdan tavsiyeler alabiliyor olmanızdır. Profilinizi kimlerin görüntülediğine göz atarak yeni insanlarla tanışma fırsatınız oluyor. Satılık evlere dair meslektaşlarınızdan yorumlar alabiliyorsunuz. Gerektiğinde onlarla işbirliği yapabiliyorsunuz. Aynı şekilde siz de diğer emlak profesyonellerine tavsiyede bulunabiliyor ve etki gücünüzü arttırabiliyorsunuz.

Aynı zamanda müşterilerinizin veya ortaklarınızın başka kişilere sizi yönlendirmeleri de mümkün. Dolayısıyla bu platform, kendi alanınızda öne çıkan emlak profesyonellerden biri olmak için size ağınızı genişletme imkânı sunuyor. Ev alıcıları ise bu platform üzerinden tavsiye edilen profesyonelleri daha rahat keşfediyor ve onlara daha güven duyarak ulaşıyorlar.

Web portalındaki mülkiyet verileri birkaç kamu kaynağından toplanıyor. Emlak profesyonelleri, onları listeleri ile ilişkilendirmek için MLS kimliği ile kaydoluyorlar. Yeni emlak profesyoneli kayıtları, bu portal üzerinden ağlarını genişletebiliyorlar. Bu süreçte, otomatik olarak IdealEstate'ten potansiyel müşterilere, meslektaşlara ve satıcılara e-postalar gönderiliyor.

Birkaç Özellik

Aslına bakarsanız IdealEstate, emlak sektöründeki rekabet ruhunu kullanarak başarılı bir fikir ortaya koymuş. Bir ağa katıldığınızda orada rekabet eden diğer emlak profesyonelleri ile birlikte hareket etmek çok önemlidir. Kim bu sistemi daha çabuk benimserse ağını daha fazla genişletme şansı bulacaktır.

Web portalındaki bireysel listeleme ve emlak profesyonellerinin profil sayfaları, görsel olarak keskin ve ilgi çekici şekilde hazırlanmış. İletişim bilgileri, marka bilinci oluşturma ve diğer listelerin kolayca bulunması son derece iyi tasarlanmış.

Web portalında Pro ve Consumer olarak iki kullanıcı kaydı mevcut. Yani emlak profesyoneli olarak veya müşteri olarak kayıt yapabiliyorsunuz. Tüm uzmanlar, resmî açılıştan iki hafta önce bir abonelik ücreti ödeyecekler.

Saunders, aynı zamanda Zillow’un Zestimate’ine benzer bir fiyatlandırma aracını da ilerleyen zamanlarda portala eklemeyi planlıyor.

DİĞER HABER
07 Temmuz 2017