"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
İdeum, Geleceğin Emlakçılığını Bugünden Yaşatıyor

Geleneksel emlakçılığın teknolojinin hayatımıza tam anlamıyla girmesiyle bittiğini daha önce belirtmiştik. Bugün geleceğin emlak ofislerini şekillendiren yeni bir teknolojiyi sizlere tanıtacağız. Vakit nakittir atasözünün gerçek anlamını bulduğu günümüz iş dünyasında emlak ofisinize gelen müşterinizin gerçek anlamda satın alma davranışlarını artık daha iyi analiz etme imkanına sahip olacaksınız. Üstüne zaman biriktireceksiniz.

Teknoloji şirketi İdeum tarafından hazırlanan yeni satış galerileri geleceğin emlakçılığının nasıl olacağına dair bir fikir edinmemizi sağlıyor. Bu yenilikçi şirket, emlak ofislerinin teknolojik bir üsse dönüşeceği günlerin pek yakında olacağını da bizlere müjdeliyor. 

İdeum teknolojisi tarafından hazırlanan duvar ve masa ekranlarının arayüzü sayesinde kullanıcılar satın alacakları daireleri gönüllerince gezebiliyor. Ziyaretçi, tablet ekranından ister duvarda ister masa ekranı üzerinde dokunarak ilgilendiği evin çevresinde dolaşabiliyor, üç boyutlu olarak zemin planlarını yaklaştırıp uzaklaştırarak eve ve çevresine ait tüm detayları görüntülüyor.

Görsel olarak son derece gelişmiş bir teknolojiye sahip bu galerilerde ziyaretçiler beğendikleri evin ayrıntılı bir şekilde gezebiliyor. Ayrıca satın alacakları evin penceresinden nasıl bir manzara izlenebileceği de droneler tarafından çekilen çok yüksek netlikteki görsel panoramalar sayesinde görüntülenebiliyor. Bu sayede kullanıcılar kuş bakışı olarak şehri ve evin yakınındaki çevreyi görme imkanına sahip oluyor.

İdeum, 15 yıldır dünya genelinde farklı sektörlerdeki pek çok ziyaretçisine bilgisayar tabanlı interaktif deneyimler yaşatan bir teknoloji firması. New Mexico merkezli şirket, yenilikçi akvaryumlardan bilim merkezlerine, tarih müzelerinden emlak sitelerine kadar çok geniş bir alanda hizmet veriyor. Şirket, yüksek çözünürlüklü masa ve duvar ekranları, üç boyutlu görüntüleme imkanları ile kullanıcılarına gelişmiş teknolojiler barındıran tüketici odaklı çözümler sunuyor.

İdeum, ayrıca inşaatı devam eden projelerin çevresinin üç boyutlu görüntülerini yaratarak inşaat bittiğinde nasıl bir görüntü ortaya çıkacağını ziyaretçilerine gösteriyor.

Ideum ile emlakçılar ve inşaat şirketleri ile işbirliği yaparak ziyaretçilerine piyasadaki en yenilikçi ve interaktif satış deneyimini yaşatıyor. Gayrimenkul piyasasına da geleceğin emlakçılığının örneklerini sunuyor. Gayrimenkul tanıtımına yeni bir bakış açısı getiren bu yaklaşım ile geleceğin emlakçılığına bir adım daha yaklaşılıyor.

DİĞER HABER
30 Mart 2016