"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
İkiye Katlanan Tweet Uzunluğu ile Sosyal Medyadaki Gücünüzü Arttırın

Emlak danışmanı olarak gelişen teknolojilere ayak uydurmamak ne yazık ki satış ve pazarlama gibi birçok noktada performans kaybına neden olabilir. Üstelik sadece bu teknolojik aygıtları kullanmakla ya da satın almakla kalmayıp, işin içerisine daha fazla girmeniz gerekiyor.

Bunun için sosyal medya aslında çok güzel bir örnek. Kişisel sosyal medya hesaplarınız kadar iş dünyası açısından oluşturacağınız hesaplar da önem teşkil ediyor. Bu noktada devreye giren Twitter ise şimdilerde kullanıcılarına iki kat, daha uzun tweet atma olanağı sunuyor.

Artan Tweet uzunluğunu lehinize çevirin

İş dünyası açısından bakıldığında 140 karakterli bir tweet ile büyük başarılar elde etmek zor olabilir. Arka arkaya paylaşılan tweetler ile her ne kadar uzun bir içeriği takipçilerinize sunabiliyor olsanız da Twitter, bu işi bir adım daha kolaylaştırmaya başladı. İlk yayına başladığı günden bu yana 140 karakterli tweetler oluşturmaya izin veren platform, artık 280 karakterli tweet paylaşımına olanak tanıyor

Linkedin, Facebook ve diğer  sosyal medya mecralarında yapmış olduğumuz paylaşımlarda herhangi bir sorun yaşamazken nedense, Twitter paylaşımları bizim için çok uğraştırıcı oluyordu. Daha doğrusu link uzunluğu, kelime ve noktalama işaretlerinin hesaplamalarıyla geçen gereksiz zaman kaybı ekibimizin epeyce canını sıkan bir durumdu. Neyse ki kullanıcıların artan çığlıkları karşısında, özellikle kullanıcıların medium gibi uzun içerik paylaşımı yapan mecralara yönelmesi ve eskiye oranla etki gücünün diğer sosyal medya mecraları karşısında erimeye başlaması Twitter yönetimini geçte olsa harekete geçirmiş oldu.

Bu arada hala paylaşımlarda öne çıkan görsel resminin, 2000 yıllarının başındaki gibi uğraştırıcı olmasınada bir anlam veremeyen bir tek bizmiyiz acaba? diye düşünmekten kendimizi ala koyamıyoruz :) Aslında bu konuda yalnız olmadığımızı girişimin milyar dolarlık değer kaybından açık ve net görebiliyoruz :)

Twiteer'ın 280 karaktere geçişi bu konuda espirilerin patlamasına yol açtı. Ülkesini ve dünyayı Twitter üzerinden yöneten emlakçı başkanda yapılan espirilerden nasibini aldı :)

Artan karakter sayısı ile yapılacaklar da hem arttı hem de kolaylaştı

Örneğin profesyonel anlamda kullandığınız bir Twitter profili üzerinden müşterinize ya da diğer kişilere uzun ve anlamlı bir tweet paylaşımında bulunabilir, üstelik bu sırada ilgili kişileri etiketleyebilirsiniz. Eğer başarılı bir satışa imza attıysanız müşterinizi Twitter üzerinden etiketleyerek tebrik etmeniz, potansiyel müşteri kitlenizi genişletmenizi destekleyebilir. 

Paylaşımlarınızda etiket kullanımını arttırmak ve Hashtag olarak adlandırılan etiketleri daha fazla kullanarak profesyonel sayfanızı canlandırabilir ve daha fazla kişiye erişmeyi deneyebilirsiniz. Bu noktada ilgili ve size olumlu anlamlar kazandıracak etiketleri kullanmanız ise elbette önem teşkil ediyor.

Teknoloji ve yapılabilecekler listesi

Gelişen teknoloji çağında bir emlak danışmanı olarak sosyal medyanın gücünden faydalanmaya çoktan başlamış olmanız gerekiyor. Eğer bir emlak danışmanı olarak hala bir Twitter hesabınız yoksa artan karakter sayısı gelişmesiyle birlikte yeni bir hesap açmayı düşünebilirsiniz. Nitekim teknoloji, iş dünyasında yapılabileceklerin sayısını arttırmaya büyük bir hızla devam ediyor.

Daha uzun tweetler sayesinde müşterilerinizin dikkatini çekecek ve etkileşim sağlayacak içerikler paylaşabilirsiniz. Sizi takip eden potansiyel müşteri adayları bir içeriğinizi beğenerek paylaşmak isteyebilirler. Retweet denilen bu paylaşım modeli ile sizi tanımayan binlerce kişi ile etkileşime geçerek daha fazla kişiye ulaşmanız marka imajınız için hem ücretsiz hem de etki gücü yüksek harika bir yol.

Aradaki farkı görebiliyor musunuz?

Daha uzun bir tweet aracılığıyla işe yarar içerikler de paylaşabilirsiniz 

Örneğin yeni bir eve taşınan müşteriler için küçük ancak etkili noktalara değinen tweetler oluşturarak onların hayatlarını kolaylaştırmayı deneyebilirsiniz. Üstelik Twitter kullanarak Y kuşağına ulaşmanızda mümkün. Y kuşağı için uzmanlık bölgenizde gerçekleştirilen festival ve etkinlikler gibi organizasyon paylaşımları sizi bu genç kuşağın gözünde farkedilir kılacaktır.

Yeni çıkan bir kanun, değişiklik gösteren yönetmelikler veya son ödeme tarihi yaklaşan vergiler ile ilgili faydalı bilgiler paylaşarak bu konular hakkında bilgi edinmek ve sormak isteyecek kişilerin dikkatini çekebilirsiniz. İletişim kanallarınızı açık tutmak ve bir yandan da teknolojinin gücünden faydalanmak, müşteri sayınızda artış elde etmenizi destekleyecektir.

DİĞER HABER
25 Ekim 2017