“Herkes aynı şeyi düşünüyorsa hiç kimse yeterince düşünmüyor demektir.” Walter Lippmann
İlana Çıkmadan Önce Dikkate Alınması Gereken 5 Gayrimenkul Trendi

Portföyünüzdeki bir evi piyasaya sürmek mi istiyorsunuz? Bölgenizdeki emlak müşterilerinin aklında sizi şaşırtabilecek birkaç önemli faktör var.

Alıcıların dikkatini çekmek için ilan açıklamalarınızda bu öğeleri vurgulayın:

Şehir yakınlığı: Genç ev alıcıları, aile kurmuş olsalar bile, kentsel yaşamı giderek daha fazla tercih ediyor. Çocukları yatılı okullara göndermek ve merkezden uzak yerlere taşınmak artık varsayılan seçenek değil. Aynı zamanda, yetişkin çocukları olan daha yaşlı profesyoneller, aile evlerinde küçülüyor ve daha canlı şehir merkezlerine taşınıyor. Bu aynı zamanda bulunduğunuz şehrin birçok benzersiz mahallesinden birindeki mülklere çok sayıda avantaj sağlar. 

Ulaşım ve yürünebilirlik: İleride şehrin en iyi gelişen bölgelerinden biri olmaya aday bir bölgede (Kanal İstanbul), işe gidip gelme dakikalarını hesap etmek hayati önem taşır. Metro durağına veya güvenilir otobüs hattına kolay erişim, yürünebilir bir yaşam tarzı arayan alıcılar için önemli bir satış noktasıdır.

Açık alan: Resmi yemek odalarının azalmasıyla birlikte, daha fazla ev sahibi iç mekan-dış mekan yaşamını melezleştirmeyi tercih ediyor. İnsanlar, gazlı ısıtıcıların yardımıyla kışın başlarında bile açık veranda alanında eğlenme, yemek pişirme veya çalışma yeteneğine giderek daha fazla ilgi duyuyor.

Tarafsız, minimal estetik: Bir alanı kendinize ait kılmak, ev sahipliğinin en ödüllendirici kısımlarından biridir. Yine de bir mülkü listelerken, mümkün olduğunca açıklamaları basit tutun ve potansiyel alıcının ev için kendi hayallerini hayal etmesine izin verin. Koyu renkli ahşap zeminler, havadar açık renkli mutfak uygulamaları ve temiz minimalist cam gibi klasik çekici görünümlerin tümü dikkat çekici ancak incelikli satış noktalarıdır.

Estetik çekicilik: Alıcı (muhtemelen) semtteki eseri yeni mülküyle satın almayacak, ancak eklektik dekor veya tarihi yapılar dikkat çekmek için mükemmel bir yoldur. Bir bölgedeki tarihi yerler, keşfedilecek doğal güzellikler veya sanat sokağı gibi kültürel aktiviteler olduğunda burada yerleşik yaşayan kişiler mahalleleriyle gurur duyarlar. Unutmayın, cazibe merkezi konumunda bulunan her türlü mülk alıcıların ilk bakmak isteyeceği yerlerdir.

DİĞER HABER
27 Mayıs 2022