“Herkes aynı şeyi düşünüyorsa hiç kimse yeterince düşünmüyor demektir.” Walter Lippmann
İmar Yazılımları Üreten Gridics 1.1 Milyon Dolarlık Yatırım Almayı Başardı

Pek çok şehirde planlama ve imar süreçlerini tanımlamak için "verimli" kelimesi kullanılmaz. Ancak Gridics adı ile bilinen girişim bunu değiştirme iddiası ile ortaya çıktı. Üstelik kendisine finansman kaynağı arayan Gridics, geçtiğimiz salı günü sağlam yatırımlar almayı başardı. 

Kendisini emlak veri ve yazılım geliştirme şirketi olarak nitelendiren Miami merkezli Gridics, Dune Road Capital tarafından 1.1 milyon dolarlık bir finansman aldığını açıkladı. Gridics'in yatırım ağına katılan diğer isimler ise Salem Partners'in genel müdürü John Dyett, Cien.ai'nin kurucu ortağı Robert Kall ve Miami emlak geliştirme şirketi Avra Jain oldu.

Peki, Gridics şirketi ne yapıyor ve neyi amaçlıyor? 2015 yılında kurulan şirket, kullanıcıların verileri görselleştirmesine ve daha akıllı bir geliştirme, yatırım kararları almalarına yardımcı olan yazılım uygulamaları geliştiriyor. Şirket, aynı zamanda kullanıcıların gayrimenkul imar planlamasında yaşadıkları verimsiz süreçleri de düzene sokmalarını sağlıyor. 

Zonar.City İmar Yazılımı

Gridics'in bu yıl geliştirdiği örnek yazılımlardan birisi Zonar.City oldu. Dünyanın ilk web tabanlı imar yazılımı olan Zonar sayesinde, zihninizdeki imar projesini görselleştirebiliyor, parsel planını geliştirebiliyor ve yeni imar projeleri tasarlayabiliyorsunuz. Böylece Gridics'in iddia ettiği gibi çok daha "verimli" bir çalışma ortaya çıkarmış oluyorsunuz.

Şirketin CEO'su Jason Doyle, bu gibi yazılımlar ile aynı zamanda şehirlerin kalkınma planında yer alan onay süreçlerini de hızlandırmayı amaçlıyor. Bu yazılım üzerinden çok daha hızlı şekilde ve görsel veriler üzerinden değerlendirilen imar projelerinin onaylanma süresi de kısalabilir.

Geçtiğimiz salı günü büyük bir yatırım alan Gridics'in CEO'su, toplamda 2 milyon dolarlık finansmanı, Zonar.City'nin benimsenmesi ve yeni amaçlar taşıyan yazılımların geliştirilmesi için kullanacağını açıklıyor. Ayrıca henüz geliştirme aşamasında olan Market Intelligence uygulamasının pazara sunulması için de bir fon ayrılacağını dile getiriyor. 

 

DİĞER HABER
11 Mayıs 2017