"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Instagram'dan 10 Milyon Dolarlık Satış: Bir Emlakçının Sırlarını Çalmak

İnstagram'da ister yeni olun, ister bir süredir kullanıyor olun, Kuzey Carolina emlak danışmanı Heidi Harris'in adımlarını kendiniz için benimserseniz, takipçilerinizi ve işinizi büyüteceğenizden şüpheniz olmasın.

Şimdi sizi instagramda 10 milyon dolarlık satış yapan başarılı danışmanın hikayesiyle baş başa bırakıyoruz. 

Heidi Harris, yaşadığı yer olan Maryland çiftliğinden Kuzey Carolina, Raleigh'e taşındığında, çok az çevreye sahip bir emlak danışmanıydı. İşinde başarılı olabilmesi için yeni taşındığı bu kasabada gayrimenkule olan sevgisini ve tutkusunu paylaşabileceği insanları bulması gerekiyordu.

Harris için en popüler sosyal medya mecralarından biri olan instagram, yeni taşındığı bölgede kendini tanıtmanın ve iletişime geçmenin en kolay ve ücretsiz yoluydu. 

Harris, yeni taşındığı bölgede etki alanını genişletmek için işyerlerini ve takipçi sayısı fazla olan profilleri takip etmeye başladı. Harris instagram hikayelerini güncelledikçe gayrimenkul ile ilgili daha çok paylaşımlar yapıyordu. Takipçilerinin gayrimenkul sektöründeki hikayeleri merak ettiklerini biliyor ve bu paylaşımları ile takipçileri arasındaki ilişkiyi ve bağı daha güçlü hale getiriyordu. Böylelikle instagram paylaşımları son iki yılda, takipçi sayısını artırarak büyümesine yardımcı oldu. Bu büyüme, 2020'de doğrudan instagram'dan 10 milyon dolar değerinde satışla sonuçlandı.

Siz de instagram üzerinden işlerinizi büyütmek ve Harris'in neler yaptığını ve neler yapabileceğinizi öğrenmek ister misiniz?

Profilinizi büyüterek başlayın

1.Profilinizin hedef kitleniz için iyi bir ilk izlenim oluşturduğundan emin olarak başlayın

2. İnsanların sizinle bağlantı kurmasına yardımcı olun

3. İlgi çekici bir özgeçmiş oluşturun

4. Dikkat çeken profil fotoğrafları çekin

İçeriğinizi farklılaştırın

Bir instagram hesabındaki gönderiler, siz onları silmediğiniz sürece sonsuza kadar orada kalır ve hikayeler, öne çıkanlarınıza eklemediğiniz sürece yalnızca 24 saat boyunca kullanılabilir olacaktır. Sayfanızda içerik oluşturun, böylece birisi onu araştırdığında faydalı bir şeyler elde etsinler ve onlar da sizi tanısınlar.

Hashtag'leri kullanın

Harris, Instagram hesabını büyütmek için hashtag'lerin gücünü kullanıyor. Bu kolay adımı siz de yapabilirsiniz. Ziyaretçiler genellikle istedikleri konularla alakalı belirli hashtag'leri takip eder, bu nedenle içeriğinizde aynı hashtag'leri kullanarak yeni takipçilerin sizi organik olarak görmelerine yardımcı olabilir ve daha fazlasını ekleyebilirsiniz. Ziyaretçilerinizin içeriğinizle etkileşime girme olasılığınızı arttıran bu yöntemi önemseyin.

Hedef kitlenizle iletişim kurmak için daha fazla erişime sahip makro hashtag'leri ve daha az erişime sahip mikro hashtag'leri kullanabilirsiniz.

“Sosyal medyada daha çok işimle ilgili paylaşımlar yaparsam; Hashtag'ler, hedef kitlemin beni ve hizmetlerimi bulmasına yardımcı olmanın ücretsiz bir yoludur. ” – Heidi Harris

Güçlü bir ilk cümle yazın

İnstagram, algoritmalar üzerine kurulu bir platformdur. Bu nedenle, insanları gönderilerinizi okuyarak, paylaşarak, beğenerek veya yorum yaparak içeriğinizle etkileşim kurmaya teşvik ettiğinizde daha iyi sonuçlar elde edersiniz. İlk adım olarak, paylaşımınızda ilk cümlenizi güçlü yazabilir, açılış cümlesinden sonra gayrimenkul hakkında vurgulamak istediğiniz özelliği belirtebilirsiniz.

İçeriği Instagram'da yayınlamaya devam edin

Instagram'da etkileşim kurmanın iki ana yolu hikayeler ve gönderilerdir. Yine hikayeler, siz öne çıkanlara koymadığınız sürece sayfanızda yalnızca 24 saat kalacaktır. Bunlar, çoğu insanın tüm gün boyunca yaptığı gönderilerdir. Bunu gününüzün hikayesini anlatmak gibi düşünün. 

Gönderiler sizin öne çıkanlarınızdır. Siz silmediğiniz sürece sayfanızda sonsuza kadar kalacaktır. Sayfanızı derinlemesine incelerseniz, bu gönderiler onlara kim olduğunuz hakkında çok daha iyi bir fikir verecektir. Sayfanızdaki hikayelerin ilgi çekici olduğundan emin olun ve sizi takip etmek isteyen insanları teşvik edin. Paylaşımlarınız, ilgi çekici, eğlenceli ve eğitici olmalıdır.

Harris, neredeyse hiç takipçisi olmadan yola çıktı ve yıllar içinde izleyici kitlesini 2.853'e yükseltti. Takipçi sayınızı zamanla artıracağınız bir planlama yaparak işe koyulun. Harris'in sadece 2.853 takipçisi olan Instagram'dan 10 milyon dolardan fazla satış hacmine ulaşması cesaret verici olmalı. Harris'in paylaştığı stratejilerle herkes ideal hedef kitlesini yaratabilir.

Şu anda sizi kaç kişi takip ediyor olursa olsun, etkileşim oluşturmak için hashtag'leri ve ilgili içeriği kullanmaya başlayın. İnsanların sizi takip etmesini sağlamak için insanları takip zorunda değilsiniz. Siz gerçek hedef kitlenize değer katın, takipçi sayınızı artırın.

DİĞER HABER
15 Temmuz 2021