“Herkes aynı şeyi düşünüyorsa hiç kimse yeterince düşünmüyor demektir.” Walter Lippmann
iOi’nin Galibi Olan Firma Gayrimenkul Endüstrisini Sarsacak Yeni Bir Teknolojiyi Piyasaya sürdü

Bu yılın İnovasyon, Fırsat ve Yatırım Zirvesi (iOi) Pitch Battle (Savaş Sahası)’ nın kazananı olan BoxBrownie.com , gayrimenkul sektörünü sarsacak yeni bir teknolojiyi piyasaya sürdü. “Sanal Restorasyon” olarak bilinen bu teknoloji, eski moda veya tamamlanmamış emlak projeleri satmaya çalışan profesyonel gayrimenkul danışmanları için oyun değiştirici bir teknoloji olarak görülüyor.

BoxBrownie.com'un kurucularından Melvyn Myers, “satmaya çalıştığı mülkler eski moda halılar ve duvar kağıtları ile kaplandığı için sıkıntı yaşamış ve bunlardan usanmış gayrimenkul aracılarından birçok geri bildirim alıyorduk. Bu aracılar müşterilerine, evlerinin yenilenmiş halinin nasıl görüneceği konusunda önerilere bulunabilecekleri basit bir yöntem arıyordu.” diye açıklamalarda bulundu.

BoxBrownie.com'un piyasaya sürdüğü teknoloji tam olarak bunu gerçekleştirdi. Şimdi bir gayrimenkul satış danışmanı önce BoxBrowni.com sitesine kolayca giriş yapıp, belirli mesafeden çekilmiş fotoğraf yüklüyor. Bundan sonra fotoğraf, dijital olarak yeniden modellenmekte ve fotoğrafı çekilmiş alanın yeniden dizayn edildikten sonra nasıl görüneceğini gösteriyor.

Douglas Elliman Gayrimenkul firmasından Linda Michonski; “Müşterilere bir mutfağın veya banyonun restore edildikten sonra nasıl görünebileceğine dair tasarım önrileri sunabilmek için “Sanal Restorasyon” ürününü kullandım. Her zaman yaptığımız “Bunu Değiştir”, “Bunu Ekle” tavsiye konuşmaları yerine müşterilere şimdi “Buna bir bak” diyerek evlerinin restore edildiğinde nasıl görünebileceğini gösteriyorum. Bu sayede müşteri kolayca fikir sahibi olabiliyor” diyerek ürünün kendisine sağladığı avantajlardan bahsetti.

Gayrimenkul danışmanları, istenen sonucu elde edebilmek için birleştirilebilen 7 iç ve 10 dış dizayn seçeneği arasından tercihte bulunarak istediği sonuçlara kolayca ulaşabiliyor. Programda duvarların sanal olarak boyanmasını içeren “sanal restorasyon” işlemi 2.4 dolara mal olurken, bir mutfağı sıfırdan dizayn etmek ise 56 dolara mal oluyor.

Şirket yöneticisi Myers, “işletmenin büyüklüğüne bakmaksızın tüm gayrimenkul acenteleri için uygun fiyatlı bir hizmet sunmak istedik” diyor.  “Abonelik sisteminin başarısına pek güvenmiyoruz. Bunun yerine kullandığın kadar öde sisteminin biz ve müşterilerimiz için daha iyi çalışacağını düşünüyoruz.

Myers ticari firmalara yaptıkları katkılar ile ilgili olarak da “Birçok ticari firmanın, boş bir alanı spor salonu, satış mağazası veya ofis gibi bir alana dönüştürmelerine yardım ettik. Satıcıların, potansiyel müşterilere mekânın restorasyon sonrası nasıl göründüğünü gösterebildiklerinde, satış sürecini onlar için daha kolay hale getirdi” diye açıklamalarına devam etti. 

BoxBrownie.com, dört adet ücretsiz fotoğraf düzenlemesi sunuyor. Daha fazla bilgi için BoxBrownie.com site adresini ziyaret edebilirsiniz.

DİĞER HABER
12 Kasım 2018