“Herkes aynı şeyi düşünüyorsa hiç kimse yeterince düşünmüyor demektir.” Walter Lippmann
İşinizi Kolaylaştıracak ve Hızlandıracak Yeni Teknolojik Uygulamalar

Bundan üç ay önce 2017 yılına henüz yeni girmiştik ve sizlere yeni yılda uygulayabileceğiniz bir iş planı hazırlamanın öneminden bahsediyorduk. Aradan geçen üç ay içerisinde kimileri hazırladığı plana sadık kaldı, kimileri ise planını unutup yoluna daha dağınık ilerlemeyi seçti. Ancak ister yılın başında olun ister ortasında, ister planınıza uyuyor olun ister uymuyor olun, mutlaka önemsemeniz gereken bir konu var ki o da yıl boyunca emlak işinizle entegre olarak kullanacağınız araçları, uygulamaları ve yazılımları iyi bilmek.

Zaman yönetiminden finans yönetimine, müşteri memnuniyeti ölçümünden inceleme platformlarına kadar işinizin pek çok alanında kullanacağınız araçlar ile uzun vadeli işletme hedeflerinizi en basit şekilde yönetebilirsiniz. Tabii ki bunun için öncelikle hangi yazılımların işinize yarayacağını araştırmanız gerekir. Biz sizin için yararlı olabilecek bir listeyi aşağıda paylaşıyoruz.

Ancak en başından belirtelim ki aşağıdaki listede Dropbox ve Evernote benzeri herkes tarafından bilinen araçları sıraladığımızı zannetmeyin. Eminiz ki siz zaten en popüler teknoloji araçlarını biliyorsunuzdur. Aşağıdaki teknolojik araçları, uygulamaları veya yazılımları, emlak işinize uyacak şekilde kullanırsanız etkili sonuçlar alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Slack

2017 yılında anlık mesajlaşma uygulamaları kesinlikle son derece popüler. Üstelik sadece Y kuşağı tarafından tercih edilmiyor. Artık birçok sektörde çalışanların ortak toplantı düzenlemeleri, fikir alışverişinde bulunmaları ve sayısız iş görüşmelerine katılmaları zorunluluk haline geldi. Buna ofis alanlarının müsaitlik durumunun olup olmaması da eklenince, çalışanların birbiriyle etkileşime geçebileceği sohbet yazılımları büyük bir ilgi gördü. 

Ancak Slack programı, sadece metin mesajlaşmasının yapıldığı bir yazılımdan daha öte özelliklere sahip. Slack, sadece birebir görüşmelere değil, birden fazla kişinin aynı anda toplantı yapar gibi görüşmesine de olanak tanıyor. Sadece yazışarak değil, görüşerek, konuşarak veya multimedya paylaşımı yaparak da iletişim kurulabiliyor. Zengin özelliklere sahip olan bu araçta, belirli kişi grupları oluşturabilir ve bu gruplar ile farklı araçları kullanarak iletişime geçebilirsiniz. 

OmniFocus

Emlakçılara iş planlarını ve ticari önceliklerini nasıl düzenlediklerini sorduğunuzda muhtemelen hepsinden farklı cevaplar alırsınız. Bunun nedeni hiçbir profesyonelin benzer bir çalışma içinde olmamasıdır. Herkesin belirlediği hedeflere ulaşmak adına kendine özgün sistemleri vardır. Ancak bazen kişi kendi kurduğu sistemi bile takip edemez hale gelebilir.

İşte OmniFocus, böyle bir durumun önüne geçerek size yardımcı oluyor. Pazarlama ve satış faaliyetlerinizi ayırt etmenizi sağlıyor, neye öncelik vereceğinizi belirleyebiliyor, kendinize haftalık görevler belirleyebiliyor ve onları takip edebiliyorsunuz. Üzerinde çalıştığınız projeler, yüksek önceliğe sahip e-postalar ve günlük yapılacaklar gibi takip etmeniz gereken unsurların hepsini belli bir düzen içinde tutabilirsiniz.

BananaTag

E-posta pazarlaması, emlak işinde büyük bir öneme sahiptir. Gerek damla kampanyaları düzenlerken gerek kendi reklamınızı yaparken gerek müşteri kazanırken e-posta pazarlamasına başvurursunuz. BananaTag, e-posta pazarlamasını inanılmaz kolaylaştıran bir uygulamadır. Nasıl mı? Anlatalım.

Bu uygulama ile e-postalarınızı gönderdiğiniz kişilerin açıp açmadığını öğrenebilirsiniz. Böylece e-posta kampanyalarınızda müşteriler tarafından ilgi çeken içerikleri de test etme şansına sahip olabilirsiniz. Toplu e-postalar göndererek zamandan tasarruf etmenizi sağlar ve gerektiği zaman ileri tarihli e-postalar hazırlamanıza izin verir. 

DesignBold

Reklamcılık ve marka bilinci oluşturma meselesinin ne kadar önemli olduğuna dair bugüne kadar çok sayıda makale hazırladık. Peki, bu makalelerde dikkat edilecek reklam özelliklerini uygulama aşamasında söylenecek hiç söz yok mu? Elbette ki var. DesignBold uygulaması, içerisinde yer alan tasarım servisi sayesinde kendi davetiyelerinizi, kartpostallarınızı ve baskı reklamlarınızı hazırlamanıza yardımcı oluyor. 

Örneğin veri tabanınızdan seçtiğiniz müşterilere etkileyici bir kartpostal göndermeniz gerektiğinde DesignBold'da istediğiniz etkiye sahip tasarımlar oluşturabilirsiniz. Bunun için ne yüksek bütçe ayırmanız gerekiyor ne de profesyonel bir tasarımcı tutmanız gerekiyor. 

Son Söz

Sizlere işinizi kolaylaştıracak ve 2017 yılında popüler hale gelmiş olan uygulamalardan birkaç tanesini sunduk. Elbette ki veri tabanımızda bundan çok daha fazla uygulama örneğine sahibiz. Yeniliklere ve pratik yöntemlere açık olan emlak profesyonelleri için teknolojinin sağladığı kolaylıklara ulaşmak aslında hiç de zor değil. Bunun için sadece emlakbroker.com'u takip etmeniz yeterli.

DİĞER HABER
10 Mayıs 2017