"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
İtalyan proptech Casavo, Avrupa'nın Emlak Piyasasını Sarsarken 400 milyon Euro'yu Evine Götürdü

Milano merkezli startup Casavo, muazzam bir D Serisi finansman turunda 400 milyon € topladı. Bu yatırım Avrupa genelinde artan ekonomik endişelere rağmen proptech'in hala büyüdüğünü gösteriyor. Girişim, İtalya ve İspanya'da yüksek bir pazar payı değerine sahip olan ve Portekiz'de hızla büyüyen alanında kendini kanıtlamış durumda. Şimdi, yeni aldığı bu yatırım ile girişim, şüphesiz büyük bir pazar potansiyelinin bulunduğu Fransa'ya taşınmayı planlıyor. 

Forbes Italya 30 Yaş Altı mezunu Casavo'nun kurucusu ve CEO'su Giorgio Tinacci yaptığı açıklamada şu ifadeler yer verdi, "Bu tur", İtalya, İspanya ve Portekiz'de daha fazla büyüme yoluyla Avrupa'daki liderliğimizi pekiştirmemizi sağlayacak. Ve işimizi, Fransa'nın öncelikli olduğu yeni pazarlara genişletmemize izin verecek. İnsanların ev satma ve satın alma şeklini basitleştirme misyonumuza yatırım yapmaya devam ederek, anında alıcıdan yeni nesil konut pazarına giden evrim yolunu sürdüreceğiz.”

Ev satan ve satın alanlar için entegre bir platform

2017 yılındaki kuruluşundan bu yana Casavo, net bir vizyon tarafından yönlendirildiğini söylüyor: Gayrimenkulün tipik karmaşıklıklarını ortadan kaldırmak. Casavo, emlak pazarında anında satın alma olarak bilinen İbuyer iş modeliyle doğrudan ev satın almak için bir platform olarak doğdu. Kısa sürede, geleneksel sürecin aksine hızlı ve şeffaf bir hizmet sayesinde çoğu satıcı için çevrimiçi referans noktası haline geldi.

Tescilli teknolojisinden yararlanan şirket, ev sahiplerinin Casavo'nun her aşamada tam desteğiyle satış veya satın alma sürecine başlayabilecekleri yenilikçi bir pazara dönüşmüş. Casavo bugüne kadar 1 milyar avronun üzerinde işlem gerçekleştirdiğinide ayrıca belirtelim.

Casavo'nun iş modeli oldukça basit bir yapı üzerine kurulu. Satıcılar, doğrudan Casavo'dan bir satın alma teklifi alabilir veya ortak emlakçılar ağı sayesinde pazardaki mükemmel alıcıyı bulabilirler. Alıcılar, küratörlüğünde bir kullanıcı deneyimi ve Casavo Mutui gibi tamamlayıcı hizmetler ile entegre edilmiş bir dizi "yaşamaya hazır" mülke erişebiliyor. Casavo'nun platformu ayrıca emlak danışmanları, bankalar ve mimari tasarım şirketleri dahil olmak üzere emlak operatörlerini birbirine bağlayarak ekosistemdeki tüm oyuncular için değer yaratıyor.

Emlakbroker.com Görüşü

Emlak piyasası diğer sektörlere kıyasla dijitalleşmek için yavaş olsa da, sektörde yeni inovasyonlar için bolca alan var. Mülk yatırımı en popüler yatırım alanlarından biri olmaya devam ediyor ve bu nedenle Casavo gibi platformlar, daha geniş ekonomik kaygılara rağmen büyümeye devam etmek için gerçek bir pazar potansiyeline sahip. 

DİĞER HABER
19 Temmuz 2022