"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
İyi Bir Satış İyi Bir Motivasyonla Gelir: Kendinizi Motive Etmek İçin Bu Cümleleri Kurun!

"Balıkların da kolları yok" - Sümeyye Boyacı

(Paralimpik Avrupa ve Dünya Şampiyonu)

Gayrimenkul sektöründe başarı iki faktöre dayanır: İyi bir strateji ve başarı yolunda güçlü bir motivasyon. Eğer içlerinden birini yapmakta zorlanıyorsanız, mücadele etmek durumundasınız. Bazen zor bir gün ya da mali krizle geçen zor bir ay motivasyonunuzu düşürebilir.

Şayet cesaretiniz kırıldıysa ya da kendinizi kötü hissediyorsanız, hayatınızın iplerini elinize almanızın ve şükran duyduğunuz şeyleri düşünmenizin zamanı gelmiş demektir. Öncelikle kendinizi motive etmelisiniz. Bunun için kendinize dönmeli ve kendinizle konuşmalısınız.

Gayrimenkul danışmanlarının kendilerine sık sık söylemeleri gereken 11 cümleyi derledik:

Bahaneler onları durdurabilir, beni değil!

Şayet serbest bir çalışansanız diğerlerinden daha fazla disipline ihtiyacınız var demektir. İşe koyulmakta ya da motive olmakta zorlanıyorsanız kendinize bu cümleyi söyleyin.

Unutma, dün yarın dedin ve yarın geldi çattı!

İşleri ertelemek, iyi bir gayrimenkul danışmanı olmak yolunda büyük engel teşkil eder. İşleri sürekli yarına bırakmaktan şikayetçiyseniz kendinize bu cümleyi söyleyin. İşlerinizi yarın değil bugün bitirmek zorundasınız!

İlerleme kaydetmek için çabala, kusursuz olmak için değil!

Şayet mükemmelliyetçi bir kişiliğe sahipseniz ve kendinizi bunun için gereğinden fazla zorluyorsanız, kendinize yalnızca bir işi iyi yapmanın yeterli olduğunu hatırlatmalısınız. İşinizin üstesinden geldiğiniz ve ilerleme kaydettiğiniz sürece doğru yoldasınızdır. Bu yolda aşırıya kaçarak kendinizi yormayın!

Başarı sana gelmez, sen ona gitmelisin!

Kendi işinizi yönetmek zor bir iştir ve bazen gerçekten yorucu bir hal alabilir. Bilhassa uzun ve stresli bir gün yaşıyorsanız bu cümleyi kendinize hatırlatmalısınız. Yaptığınız her şeyin hayallerinize hizmet ettiğini unutmayın!

İyi bir gün geçirmenin tam zamanı!

Yaşam, karşınıza binbir zorlukla çıkmaktan asla vazgeçmeyecektir. Bunu evrenin kötü mizah anlayışı olarak da değerlendirebiliriz. Zor zamanlar yaşıyorsanız, hayal kırıklığına uğramış ya da yenik hissediyorsanız güne bu cümleyle başlayabilirsiniz.

Kendini hafife alma!

Bazen, bazı şeyler istediğimiz gibi gitmez. Buna karşın hayatımızın önemli dönüm noktalarında ya da iyi bir başarı yakaladığımızda öne atılacak kadar özgüven duymayız. Şayet biraz özgüven eksikliğiniz varsa kendinize bu cümleyi söyleyin.

Kalbimden geçeni ve sezgilerimi takip edecek cesarete sahibim!

Şayet zincirlerinizi kırmak istiyor ancak başkaları tarafından manipüle ediliyor ya da karar vermekte güçlük çekiyorsanız, bu cümle ile bir adım öne atılmak cesaretini edinebilirsiniz.

Anlık heveslerin için en çok istediğin şeyden vazgeçme!

Uzun vadeli hedeflerinize ulaşmak için bu cümleyi sıkça tekrarlayın. Küçük şeylerin peşini bırakıp büyük resme odaklanın!

Başarı deneyerek elde edilir!

Daha önce bir şeyler denediyseniz ve başarısız olduysanız, yeniden denemekten korkmayın. Şayet korkuyorsanız bu cümleyi kendinize söyleyin!

Kararlı ol ve korkularınla yüzleş!

Başarı yolundaki bazı engeller size korkutucu gelebilir ancak bunların başarınızı engellemesine izin veremezsiniz. Zor bir durumla karşı karşıya kaldığınızda onunla yüzleşin ve üstesinden gelmeye çalışın!

Hayallerin seni korkutmuyorsa, yeterince büyük hayallere sahip değilsin demektir!

Bu cümle bir gayrimenkul danışmanının vazgeçilmezleri arasındadır. Rahat hissetmeyin, rahatlık kolaydır. Bunun yerine kendinizi zorlayın ve başarıyı elde edin. Başarıya olan açlığınızı giderin!

İyi bir gayrimenkul danışmanı olmak sadece birkaç cümle uzağınızda!

DİĞER HABER
20 Eylül 2018