"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Jetty: Kiracıların Ay sonunda İmdadına Yetişen Girişim

Kiracılara kira ödemelerinde esneklik sağlamayı amaçlayan bir fintech şirketi olan Jetty, Citi ve Flourish Ventures tarafından ortaklaşa yürütülen bir finansman turunda 23 milyon dolar topladı. Finansman, Jetty'nin 2016 başlangıcından bu yana yatırım toplamını 78 milyon dolara çıkarıyor.

100 kişilik New York City merkezli girişim, tüketiciler tarafından giderek artan oranda kullanılan “şimdi al, sonra öde” (BNPL) modeline benzeyen bir teklifle kiracıların zamanında kira ödemelerine yardımcı oluyor. 

Özetle, kiracılar kullandıkları finansmanın vadesi geldiğinde kiralarını ödeyebilir ve ardından ayın 24'üne kadar parayı Jetty'ye ister toplu ister taksitli olarak geri ödeyebilirler. Bu süre içerisinde faiz ücreti veya gecikme ücreti ödemiyorlar. Bunun yerine kiracının risk profiline bağlı olarak 15 ila 25 dolar arasında değişen aylık abonelik ücreti alınıyor. Kiracı, kararlaştırılan süre içinde parayı geri ödemezse, bir sonraki ay için daha fazla finansman alamıyor.

Kiracıların can simidi girişim iyi düşünülmüş. Darısı bizim kiracıların başına :)

Kurucu ortak ve CEO Mike Rudoy, ​​"Jetty'e ödenen aylık ücretin, kiranın zamanında ödenmemesi durumunda olası gecikme ücretlerinden "çok daha düşük" olduğunu söylüyor. Ortalama bir kiracının maaşının yaklaşık %50'si kiraya gidiyor. Dolayısıyla bu, belirli bir ayda herhangi bir kiracının en büyük giderini oluşturuyor. Nakit krizini aşabilmek için, yasal icra ve avukatlık masrafları ödemeden, parayı zamanında bulmak için ihtiyaç duydukları esnekliği sağlayacak bir tür finansal hizmet ürününün olmasını beklersiniz. Kiracılara yapılan bu teklifin, gerçek BNPL'den ziyade geleneksel BNPL'ye bir kuzen" olduğunu açıklıyor.

Rudoy, ​​“Ayın ilk günü kirayı kiracı adına tam olarak ödeyerek mülk yöneticilerine ihtiyaç duydukları anda ihtiyaç duydukları parayı vereceğiz” açıklamalarına yer veriyor. Kiracılar, ihtiyaçlarına uygun bir programa göre geri ödemek için 24 gün süre alıyorlar.

Jetty Rent'i başlatmak için şirket, büyük bir gayrimenkul yatırım, geliştirme ve yönetim şirketi olan Cortland ile ortaklık kurdu. Jetty Rent, girişimin platformundaki en yeni ürün olup, aynı zamanda “düşük maliyetli” kiracı sigortası ve depozito değişimi de sunuyor.

Rudoy, ​​"Şirketin misyonu, kiralamayı daha uygun fiyatlı ve esnek hale getirmektir" "Piyasaya sürdüğümüz her ürünün hem mülk yöneticilerine hem de kiracılara değer sağlaması amaçlanan bir finansal hizmetler platformu olmayı hedefliyoruz."

Rudoy, ​​Jetty'nin bir insurtech olmaktan çıkıp aynı zamanda bir borç verene dönüştüğünü söylüyor. Şirket, kiracılara sağlanan bu kredileri Cross River Bank aracılığıyla sağlıyor.

DİĞER HABER
14 Eylül 2021