"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
JLL, Building Engines'i 300 Milyon Dolara Satın Aldı

JLL, 300 milyon $ karşılığında Building Engines'i satın alarak proptech alanındaki büyümesini genişletiyor.

Business Insider'ın haberine göre, Boston merkezli bina operasyonları yazılım firması JLL Technologies çatısı altında toplanacak. Building Engines CEO'su Tim Curran, yıl sonuna kadar tamamlanması beklenen işlemin tamamlanmasının ardından şirketinin genel müdürü olacağı açıklandı.

21 yaşındaki şirket, mülk sahiplerinin ve ev sahiplerinin ısıtma ve havalandırma sistemleri gibi bina özelliklerini ve bunlara hizmet veren satıcıları yönetmelerine yardımcı olan bir yazılım geliştiriyor. Şirket, portföyü arasında 35.000 mülk ve 3 milyar metrekarelik 1.000'den fazla müşteriye ev sahipliği yapıyor.

JLL'nin Amerika sermaye piyasaları ve yatırımcı hizmetleri başkanı Jay Koster Business Insider'a verdiği demeçte, "Yatırımcı müşterilerimizin çoğu, CRE portföylerinin bir bölümünde bina operasyon yazılımlarını bir şekilde kullanıyor" dedi.

Bina yazılımları, mülklerin işletilmesine yardımcı olmak için teknoloji ve programlama araçları geliştirmenin yanı sıra, JLL'ye büyük bir veri hazinesini de beraberinde getiriyor. Building Engines, ofis binalarındaki HVAC sistemlerinin performansı gibi çeşitli veri kümelerine sahip.  

Building Engines CEO'su Tim Curran, “Her binada herkes için istisnai bir deneyim sağlama ve müşterilerimiz için net işletme gelirini artırma vizyonumuzun rehberliğinde, CRE için lider bina operasyonları platformu olmak için yola çıktık” dedi. “Bina operasyonları yazılımı, yatırımcılar, operatörler, kiracılar ve bina sakinleri için bağlantısız bir deneyime yol açan son derece önemli bir hale geldi. Açık platformumuz ve büyüyen ürün modülleri paketimiz, CRE operatörleri ve yatırımcıları için vazgeçilmez olduğu kanıtlanmış çözümlerle bunu çözmeyi amaçlıyor. JLL ile güçlerimizi birleştirerek, bu vizyonu daha hızlı ve geniş ölçekte sunabilir ve dünya çapında bina operasyonları için kayıt sistemi haline gelebiliriz." dedi.

DİĞER HABER
23 Ekim 2021