"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Julius Caesar'dan Emlak Kariyeriniz İçin Hayat Dersleri: Eğitiminize ve Ağınıza Yatırım Yapın

Herkes Bill Gates, Jack Welch ve Richard Branson'ı duymuştur. Zamanımızın en başarılı iş liderleri arasındalar. İnternet onların başarıları, motive edici sözleri ve hırslarıyla dolup taşıyor.

Peki ya Julius Caesar? 2000 yıldan daha uzun bir süre önce suikasta uğrayan Romalı bir politikacı, general ve yazar bize modern dünya için değerli yaşam dersleri verebilir mi?

Yapabileceğine inanıyoruz.

'Geldim, Gördüm, Yendim' Julius Caesar

Julius Caesar'ın Yaşamı ve Zamanları

Julius Caesar, babası öldüğünde sadece on altı yaşındaydı. Ailesinin bir iç savaşta kaybeden tarafla bağlantısı nedeniyle, mirasından derhal mahrum bırakıldı. Sonuç olarak, kariyerinin çoğu için para sıkıntısı çekti.

Ama bu onu iki çok önemli şey yapmaktan alıkoymadı.

1. Eğitimine yatırım yapmak

Yirmili yaşlarının ortalarında, Julius Caesar, aynı zamanda Cicero'yu da eğitmiş ünlü bir hatip olan Apollonius Molon'un yanında topluluk önünde konuşma eğitimi almak için Yunanistan'a gitti . İyi bir halk konuşmacısı olmak, Romalı bir politikacı için vazgeçilmez bir beceriydi ve Julius Caesar bunu biliyordu. Bu nedenle, sınırlı kaynaklarına rağmen eğitimini gerçekleştirdi ve disiplinli çalışmasının karşılığını aldı.

2. Ağına yatırım yapmak

Julius Caesar, politikacı arkadaşlarının desteğini kazanmak için tasarlanmış pahalı akşam yemekleri için büyük miktarda para harcadı. Ayrıca sıradan insanların desteğini kazanmak için gösterişli festivaller düzenledi. Bunun için yüklü borcun altına girmesi gerekiyordu.

Julius Caesar'ın bugün bildiği şeylerin çoğu - Galya ve Britanya'yı işgal etmek, cumhuriyetin kontrolünü ele geçirmek vb. - kırklı yaşlarının başında konsül olarak atandıktan sonra oldu. Bu, eğitimine ve ağına yaptığı yatırımların gerçekten karşılığını ancak hayatının son üçte birinde aldığı anlamına geliyor.

Julius Caesar hakkında taklit etmek istemeyeceğiniz bazı şeyler olsa da (birincisi, diğer erkeklerin eşleriyle yatma alışkanlığı) kendine yaptığı yatırıma hayran olmalısınız, özellikle de ne kadar az paraya ihtiyacı olduğunu düşünürsek. Bizde böyle yapmalıyız. Hedeflerimiz ile aramızda algıladığımız sınırlar ve engeller, doğru tutum ve azim ile hemen hemen her zaman aşılabilir.

Ve evet, biraz şans.

Fırsatlarınız Sezar!

Sonuçta, en büyük varlığınız asla finansal değildir. En büyük varlığınız, (eğitiminizden kaynaklanan) becerileriniz ve (güvene dayalı) ağınızın boyutundan oluşur.

Bu yüzden herkesi Julius Caesar'dan ilham almaya ve öğrenmeye davet ediyoruz.

Başarılı bir emlakçı olabilmek için eğitiminize ve ağınıza yatırım yapın ve sonraki günlerde sektörde yankılanacak itibarı yüksek iş başarıları gerçekleştirmek için iyi bir konumda olacaksınız!

DİĞER HABER
15 Ekim 2021