"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Kart Oyunu Başlasın: Kartvizitler Artık Dijitalleşiyor!

Son on yılı aşkın bir zamandır gayrimenkul firmanız için sürekli gelişmeleri takip ettiğinizi ve firmanızı sektörün gerisinde bırakmamak için elinizden geleni yaptığınızı biliyoruz. Biz de size bu konuda en yeni ve faydalı bilgileri iletebilmek için çabalıyoruz. Bu makalemizin konusunu seçerken de işte bu amacı taşıdık. Konumuz kartvizitler…

Aslında kartvizit çok eskilerden gelen bir gelenek olmasına karşın, günümüz teknolojisinde geri plana düşmeyen tek yöntem diyebiliriz. Telgraf, faks vb araçlar artık kullanılmayan sistemlerken, kartvizitler hala değerini korumaya devam ediyor. Ancak bazı farklılıklar geçirdiğini ve teknoloji ile bütünleşik bir hale geldiğini söyleyebiliriz. Özellikle son beş yıl içerisinde bu değişime tanık oluyoruz.

Kartvizitte Hangi Bilgiler Mutlaka Olmalı?

Yeni kartvizit teknolojisinin neler olduğuna geçmeden önce bir kartvizitte neler bulunduğuna kısaca göz atalım. Kartvizitteki temel amaç, bildiğiniz üzere, insanların sizinle nasıl iletişime geçeceklerine dair bilgilere ulaşmasını sağlamaktır.

Firmanızın ismi, logosu, sizin isminiz, ünvanınız, telefon numaranız, qr kodu, faks numaranız, e-posta adresiniz ve web siteniz gibi her türlü iletişim bilgisini barındırması zorunludur.

Geleceğin Kartvizitleri

Günümüzde artık elektronik ortamlarda kendinize bir kartvizit oluşturmanız mümkün. Bunun için geliştirilmiş kartvizit tasarım platformları bulunuyor. Bu platformlarda hayal ettiğiniz kartviziti kendiniz oluşturuyor ve elektronik ortamda kullanabileceğiniz bir kartvizit elde etmiş oluyorsunuz. Ancak artık bundan daha da ötesi yapılarak kartvizitlerin tamamen dijitalleştiğini görüyoruz.

Moo

Bahsedeceğimiz dijital kartvizit yeniliklerinden ilki Moo olacak. Moo’nun NFC iş kartları aslında bildiğimiz tipik bir kartvizit görünümünde. Peki, bunun dijital olan tarafı nedir diye soracak olursanız, bu kartvizitlerin içinde gizli birer mikroçip bulunuyor. Akıllı telefonunuzu kartvizitin üzerinde tuttuğunuzda, kartvizitte gözle görülemeyen diğer bilgiler telefon ekranınızda görünüyor. Örneğin, iletişim detayları, mülk listeniz gibi bilgiler… Açıkçası aklınıza gelebilecek her türlü bilgi olabiliyor.

SnapDat

Bu uygulama, size akıllı telefonunuz üzerinden bir kartvizit oluşturma imkânı veriyor. Ücretsiz olan SnapDat uygulamasını telefonunuza indirdikten sonra, uygulamanın sizi yönlendirdiği aşamaları takip ederek kendinize en uygun kartviziti oluşturuyorsunuz. Ardından oluşturduğunuz bu kartviziti e-posta yoluyla istediğiniz kişiye gönderebileceğiniz gibi, LinkedIn ve Twitter gibi sosyal medya sitelerinde de paylaşabiliyorsunuz.

Icon

Icon ise tamamen kendine özgü bir platform diyebiliriz. Burada kendinize ait bir kartvizit oluşturmanın yanı sıra, daha detaylı bilgilerinizi verdiğiniz ve anlık bildirimlerde bulunabildiğiniz bir profil sayfasına da sahip oluyorsunuz. Sosyal medya hesaplarınız, makaleleriniz, fotoğraflarınız vb birçok bilgiyi paylaşabiliyorsunuz. Aynı sistemi kullanan diğer iş adamlarına kartvizitinizi çok kolay şekilde paylaşabildiğiniz gibi, onların anlık bildirimlerini takip edebiliyor ve iş yapmayı düşündüğünüz kişilerle anında iletişime geçebiliyorsunuz. Yani dijital kartvizitinizle biraz daha sosyalleşmenize vesile olan bir yapıya sahip.

DİĞER HABER
21 Haziran 2016