"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Kat Planlarınızı 3D Görünüme Kavuşturacak Bir Uygulama: Floorplan Revolution

Yeni inşaat halindeki evler hem alıcıları hem de emlak danışmanlarını her zaman heyecanlandırmıştır. Ancak bu yeni inşa edilen evlerin sıkıcı ve eski tip kat planı ile dizayn edilmesi bazen tüm heyecanınızı öldürebiliyor.

Böyle bir durumun üstesinden gelmek için, özellikle de bir müşterinizin alacağı arsa üzerine yaptırmak istediği villa(özellikle turizm bölgelerinde yabancı müşterilerin böyle talepleri oldukça fazla) veya bir apartman için hazırlayacağınız müşterilerinizin önerileriyle de uyumlu olacak bir kat planı ve minyatür bir model çıkarabilseniz ve bunları müşterilerinize sunabilseniz ne güzel olurdu değil mi? Sunmuş olduğunuz bu sıradışı hizmet ile müşterinizin gözünde nasıl bir yer edineceğinizi hayal edin? Mutlu müşteri...Fark yaratan bir danışman...

Trick3D, gayrimenkul profesyonellerinin bu ihtiyaçlarını fark ederek sizler için tam istediğiniz gibi bir uygulama üretmiş. Trick3D, An Elf’s Story gibi filmlere imza atan bir animasyon ve sanal gerçeklik stüdyosudur. Stüdyoda gayrimenkul profesyonelleri için özel olarak üretilen hizmetin adı ise Floorplan Revolution.

Floorplan Revolution, geleneksel iki boyutlu kat planlarını potansiyel alıcılar için üç boyutlu deneyimlere çeviriyor. Alıcılar, bu deneyimleri görüntüleyebilmek için bilgisayarları, akıllı telefonları, tabletleri ve sanal gerçeklik cihazlarını kullanabiliyor.

Emlak Danışmanları İçin Farklılık Yaratıyor

Açıkçası bu uygulama, gayrimenkul profesyonelleri için inanılmaz bir fark yaratıyor. Müşteriniz olabilecek alıcılara kağıt üzerinde anlamsız krokiler göstermektense, onlara gerçek bir deneyim yaşatmak Floorplan Revolution ile mümkün olabiliyor. Uygulamayı kullanım açısından sizlere sunduğu imkanlar ve kullanım şartları ise son derece basit:

  • Uygulama üzerinden bir 3D sanal kat planı oluşturmanız, sadece 10 dakika gibi kısa bir zaman alıyor. Kat planlarınızı Floorplan Revolution sitesine yükledikten sonra uygun parametreleri ve eklentileri seçmeniz gerekiyor.
  • Seçmeniz gereken bu parametreler arasında oda boyutları, oda özellikleri, yüzey ve mobilya gibi seçenekler yer alıyor.
  • Tüm bunları yapmak için ek bir yazılıma ihtiyacınız bulunmuyor. Yani hazırladığınız 3D sanal turun çıktısını almak için saatlerce render almak zorunda değilsiniz.
  • Hazırladığınız bu 3D tur deneyimlerini direkt olarak istediğiniz alıcılara gönderebiliyorsunuz ve onlar da hiçbir yazılım kurma ihtiyacı duymadan bunları görüntüleyebiliyorlar.

Mobilyalara ve Işık Seçimlerine Kadar Her Şey Var

Bu uygulamayı diğer 3D hazırlama projelerinden ayıran en önemli özellik, içerisinde yüklü bulunan 3D görünümlü mobilyalar ve farklı yüzey seçenekleri ile ışık seçeneklerinin bulunması.

Diyelim ki kat planı içerisindeki bir odaya yerleştirilecek mobilyaları seçtiniz. Ancak alıcıların odaları görüntülerken merak ettikleri tek şey bu olmayacaktır. Aynı zamanda hangi odaya hangi pencereden ne kadar ışık gireceği de onlar için önemli bir noktadır.

Uygulama, bunun için de gayrimenkul profesyonellerinin seçebileceği şekilde ayarlanmış. Hazırlık aşamasında isterseniz odaları gece-gündüz şeklinde seçebiliyorsunuz. Böylece odaları pencereye bakan açıdan görüntüleyebilen alıcılar, hangi odaya ne kadar ışık girip girmediğini anlayabiliyor.

Floorplan Revolution, şu anda kat planı başına 950 dolar gibi özel bir ücret sunuyor. Ancak isteyenler, beta sürümünü ücretsiz olarak ama sınırlı özellikleri ile de kullanılabiliyor.

Müşterilerinize sunduğunuz hizmetin diğerlerinden daha farklı olmasını isteyen uzmanlardansanız, bu uygulama tam size göre.

İlgili: EMLAK PROFESYONELLERİ ARTIK KENDİ 3D KAT PLANLARINI ÜRETEBİLİR

DİĞER HABER
13 Ekim 2016