"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Kendi Kendini Yetiştiren Milyarderler Başarı Sırlarını Açıklıyor

Google'da başarı sırları araması yaparsanız, orada bir ton başarı hikayesi görebilirsiniz. Birçok başarılı insan hikayelerini dünyayla paylaşmaktan keyif alır.

Ancak bu, herhangi birini dinlemeniz gerektiği anlamına gelmez. Bazı insanlar önceden var olan avantajlar, hatta tamamen şans sayesinde başarılı oldular.

Bu makalemizde sıfırdan gelen insanların başarı hakkında ne düşündüklerini göreceksiniz. Onlar, milyar dolarlık şirketleri sıfırdan inşaa ettiklerinden başarının ne anlama geldiğini kesinlikle anlıyorlar. İşte hayalinizdeki hayatı inşa etmek için çok önemli olduğuna inandıkları şey:

Steve Jobs: “Odaklanmak her şeydir”

Years of Health Problems Preceded Jobs Resignation(PHOTOS)

İş dünyasında en son Steve Jobs kadar güçlü bir iz bırakan çok az insan var. Steve, işleri yapmanın birçok alışılmadık yolu ile tanınır.

Yine de, başarısının ana itici gücü çok tanıdık bir şey.

Önceliklendirme yeteneğiniz, neyi başarabileceğinizi belirleme gücüne sahiptir. Planınızı eyleme dönüştürmeye başlamadan önce, öncelikle doğru şeyleri planladığınızdan emin olun.

Bill Gates: “Basit çözümler arayın”

Bill Gates – Store norske leksikon

Dünyada devrim yaratan bir şirketin kurucusu olan Bill Gates, başarı tavsiyesi için başvurulan bir kişidir.

Onun sırrı? Basitlik.

Gates, aşırı karmaşık şeylerin yalnızca başarısızlığa yol açabileceğine inanıyor. Başarılı insanlar, sorunlarına basit ve etkili çözüm ihtiyacı duyarlar.

Ancak, bir şeyin basit olması kolay olduğu anlamına gelmez. Eldeki konuyu derinlemesine anlamanız ve her şeyi basit ve zarif bir çözüme indirebilmeniz gerekir.

Richard Branson: “Yolculuğu sevin”

Richard Branson da Virgin Atlantic, oferece sua ilha particular para salvar  a empresa – AEROFLAP

Bazı girişimcilerin inanmanızı istediklerinin aksine, tükenene kadar çalışmamalısınız. Sıkı çalışma önemlidir, ancak yaptığınız şeyden korkacak kadar değil.

Elinizden gelenin en iyisini yapın ama ne zaman ara vereceğinizi bilin. Bu sayede hedeflerinizin peşinden koşarken dengenizi korumuş olursunuz.

DİĞER HABER
13 Aralık 2021