"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Keybot İle Evleri Güvene Almak Artık Çok Kolay

Her geçen gün gelişen teknolojiler insan hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor. Özellikle güvenlik alanında hız kazanan gelişmeler, pek çok kişinin hem gündelik hayatlarında hem de iş hayatlarında işlemlerini daha etkili bir biçimde tamamlamasını sağlıyor. Nitekim teknoloji, ev sahiplerinin evlerini güvenlikli bir hale getirmelerine hızlı bir biçimde yardımcı oluyor. Aynı zamanda emlakçıların da her bir evi kilitleme ve güven altına alma hususunda yeni nesil teknolojiler imdada yetişiyor. 

KeyBot tarafından geliştirilen otomatik uzaktan kilitleme sistemi, evlerin bir an önce kilitlenmesini mümkün hale getiriyor. Farklı mülkleri sürekli alıcılara göstermek, randevu ayarlamak ve alıcılara her gün ayrı saatlerde tanıtım yapmak zor olabilir; bu süreç içerisinde mülkün kilit altına alınması oldukça önemli. Özellikle son dakikada iptal edilen randevu sonucunda evin tekrardan kilitlenmesi unutulabilir. Tüm bu hususlar çerçevesinde devreye giren KeyBot’un otomatik kilitleme sistemi, herhangi bir tehlikenin önüne geçiyor.

KeyBot Nasıl Çalışıyor?

Söz konusu otomatik kilitleme sistemi, ev sahiplerinin mülk içerisinde olma zorunluluğunu ortadan kaldırıyor. Şirketin kendi kendine çalışan güvenlik sistemi, mülke uzaktan erişim sağlamayı mümkün kılıyor. Bu sayede mülk arazisi içerisinde olmasınız da kilitleme sistemini devreye almanız sağlanıyor.

Sistem, tanıtım amaçlı olarak evi gezmek isteyen müşteriye özel bir kod üretiyor. Bu kod sayesinde mülke erişebilen müşteri, güvenli bir şekilde evi gezebiliyor. KeyBot sisteminin en büyük getirilerinden bir tanesi ansızın evi gezmek isteyen müşterilerin ev sahibini rahatsız etmeden bu durumu gerçeğe dönüştürmesini sağlamak.

Mülkün gezilmesi için alıcının bu isteğini danışmana ya da gayrimenkul sahibine ulaştırması yeterli. Ardından sistemin bir şifre üretmesini isteyen satıcı, bu kodu karşı tarafa ileterek müşterinin güvenli olacak biçimde evi gezmesini sağlıyor. Üstelik alıcı evden dışarı çıktığında ve gezme işlemlerini tamamladığında sistem tarafından satıcıya bir bildirim gönderiliyor.

Tüm Süreci Kolaylaştıran Mobil Uygulama

Kira ya da sözleşme işlemlerini hızlandıran mobil uygulama, ayrıca güvenlik yönetimi hususunda da kullanıcısına kolaylık katıyor. Böylelikle tüm istekleri tek bir uygulama üzerinden yönetmek de iş hayatında bir hayli işe yarıyor.

Sistemin güvenli bir biçimde çalışması karşı tarafın bir selfie göndermesi üzerine dayanıyor. Müşterinin onaylanmasını sağlayan anlık selfie, ardından konum doğrulama bilgileri neticesinde diğer tarafa iletiliyor ve alıcının mülk arazisi içerisinde olup olmadığı onaylanıyor; ardından tek yapılması gereken şey, tek kullanımlık kodun üretilmesi ve diğer tarafa ulaştırılması.

Otomatik kilitleme sisteminin kullanılması sadece alıcı – satıcı arasında gerçekleşmiyor. Ayrıca evin temizlenmesi için eve gelen çalışanlar adına da geçici bir kod oluşturulabilmekte. Bu sayede satıcının temizleme işlerinde mülk arazisi içerisinde olma zorunluluğunu da ortadan kaldırıyor. Onaylama işlemlerinin tamamlanması ardından geçici kod üretebilir ve bu kodu karşı tarafa ileterek temizleme işlemlerinin başlatılmasını sağlayabilirsiniz.

DİĞER HABER
05 Ekim 2017