"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Kiracılar, Ev Sahipleri ve Emlakçılar TenantCloud İle Bir Arada

TenantCloud, ev sahiplerine mülk yönetimi çözümleri sunan, kiracıların kendilerine en uygun evi aramalarını sağlayan ve gayrimenkul firmalarının kiralama amacıyla gelen müşterilerine daha kaliteli hizmet sunmasına neden olan bir yeni bulut sistemi olarak karşımızda duruyor.

Bulut tabanlı çözümlerden biri olan TenantCloud, hayatı tüm taraflar için daha kolay ve eğlenceli hale getiriyor. Hem kiracılar hem de ev sahipleri için tamamen ücretsiz olan bu sistemde, mülkler listelenip çeşitli siteler aracılığı ile pazarlanabiliyor, kiralık veriler depolanıyor, online ödeme imkânı sunuluyor ve evler için bakım isteği gönderilebiliyor.

Bu özelliklere ek olarak kiracı ve ev sahibi arasında direkt mesajlaşma yapılabiliyor. Ayrıca eve dair fotoğraf ve video paylaşımı yapılmasına da izin veriliyor.

Tüm Taraflara Hizmet Veriyor

TenantCloud’da kiracılar, listelenen bir ev ile ilgilendikleri zaman, ev sahibinin en son kiraladığı evleri ve referanslarını görüp inceleyebiliyor. Çok hızlı ve etkili bir şekilde kiralama süreçlerini bu platform üzerinden gerçekleştirebilen kiracılar, en kısa sürede yeni evlerine yerleşebiliyorlar.

Ev sahipleri için de son derece faydalı özellikleri olan TenantCloud’da, tüm ev sahipleri evlerine kiracı olmak isteyenlerin profillerindeki detayları inceleyebiliyor. Evlerini kiralamada doğru insan olup olmadıklarını araştırmak için profillerde detaylı bilgiler yer alıyor. Sosyal güvenlik numarasından ulusal suç araştırmasına, cinsel suç araştırmasından gözaltı geçmişine kadar pek çok ciddi alanda kişiler hakkında bilgiye ulaşmak mümkün olduğu için, ev sahipleri evlerini kiraya verecekleri kişileri detaylı bir şekilde inceleyebiliyor.

Gayrimenkul firmalarının da giriş yapabildiği bu platformda, ev sahibi müşterilerinin mülklerine daha kolay kiracı bulmak için mükemmel bir fırsat sunuluyor.

Süreç Nasıl İşliyor?

Ev sahipleri, evlerine bir kiracı başvurduğu zaman kendilerine bildirim düşer. Kiracı profilini inceledikten sonra, eğer bu kiracıyı onaylamak isterlerse, küçük bir ödeme yapmaları gerekir. Ardından kiracı giriş yaparak, doldurması gereken tüm bilgileri dolduruyor ve ev sahibinin onayını bekliyor. Ev sahibinin onayı ile birlikte ise ödeme ve yasal işlem süreçleri başlıyor.

Şu an için TenandCloud’da 75’ten fazla ev listeleniyor ve yönetiliyor. Kiracıların sorunlarının ötesinde, bu platform ev sahiplerine kişisel liste sunma fırsatı ve mülklerini önde gelen sitelerde pazarlama şansı buluyorlar. Ayrıca evleri için temizleme ve bakım servisi için talepte de bulunabiliyorlar.

Ücretsiz muhasebe sayesinde otomatik hesaplanan ücretler de taraflara ayrı bir kolaylık sağlıyor. Kira ödemeleri, fatura ödemeleri, komisyonlar ve daha fazlası TenandCloud platformu üzerinden gerçekleşiyor.

DİĞER HABER
31 Ağustos 2016