"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Konut Kiralama Girişimi Zeus Living 55 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Konut kiralama ve mülk yönetimi girişimi Zeus Living, SIG liderliğindeki bir finansman turunda 55 milyon dolar topladığını açıkladı.

Initialized Capital, CEAS Investments, TI Platform, NFX, Opendoor'dan Eric Wu ve Miras gibi şirketler yatırım turuna katılarak, girişimin bugüne kadarki toplam tutarını 125 milyon dolara çıkardı.

Zeus şu anki değerini açıklamamış olsa da, Airbnb'nin 55 milyon dolarlık B Serisi turuna katkıda bulunduğu Aralık 2019'da tahmini 205 milyon dolarlık değerlemeye ulaştı.

Zeus, almış olduğu yatırımla odak noktasını ev sahiplerinin evlerini yeniden dekore etmesi için finans sağlamayı düşünüyor. Şirket, sadece şirketlere değil, rotasını her türlü gezgine hitap edebilmek için 30+ günlük konaklama arayışında olan çalışanlara kaydırdı. Bunu yaparken Zeus, daha fazla konuğa daha az maliyetle esnek bir şekilde hareket etmeleri için daha fazla seçenek sunmak istiyor.

Zeus CEO'su ve kurucu ortağı Kulveer Taggar, TechCrunch'a yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Başladığımızdan beri, iş için seyahat eden insanlara ve aynı zamanda yeni doğan torunlarıyla uzun zaman geçiren büyükanne ve büyükbabalara, sağlık hizmeti arayan insanlara ve evlerini yenileyen ailelere 'ev' sağladık. Geçtiğimiz 18 ayda, kurumsal konutların yerini aldık ve sakinlerin yaşamak istedikleri yerlerde adil fiyatlarla ve esnek koşullarda güzelce tasarlanmış evler sunarak eski, katı kiralama pazarına meydan okuyoruz.”

Zeus Living, bugüne kadar pandemi sırasında 811.562'si dahil olmak üzere 1.4 milyondan fazla geceleme yaparak, Austin, Miami, Philadelphia ve Portland gibi 96 şehirde 5000 eve ulaştı. Buna ek olarak, doluluk oranı 2020'de yüzde 82'den yüzde 87'ye yükseldi. Tekrar müşteri sayısı bu yıl yüzde 21 artan Zeus, belirsiz bir süre için esnek kiralama rezervasyonu yapan misafirlerde altı kat artış bildirdi.

Zeus, Airbnb gibi pazar yerlerinin aksine konaklama evlerini yönetiyor ve mülkleri 30+ gün boyunca kiralıyor. Zeus evleri ortaklık kapsamında Airbnb'de listeleniyor..

Taggar, aylık veya uzun süreli konaklamalardaki artışın, yeni nesil kiracıların "daha hareketli" olmak ve "mülkiyet yerine deneyime" yatırım yapmak istediğini söyledi.

Girişim, yeni finansmanı büyümeyi ve genişlemeyi ikiye katlamak ve ev sahipleri ve sakinler için çevrimiçi deneyimi iyileştirmek için kullanmayı hedefliyor.

DİĞER HABER
15 Ekim 2021