"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Kopya Kâğıdı: Zaman Tasarrufu Sağlayacak Çevrimiçi Platformlar

Yetersiz zaman, her işte olduğu gibi gayrimenkul piyasasında da oldukça sıkıntılı bir konudur. Bir günde sadece 24 saatiniz ve yapacak bir sürü işiniz var. Özellikle pazarlama konusundaki aktivitelerinizi yardımcı araçlar olmadan planlamak bu kısıtlı sürede sıkıntı yaratabilir.

Biz EmlakBroker olarak gerek günlük planlama yapabilmeniz, gerek fotoğraflarınızı düzenlemeniz, gerekse logo çalışması yürütebilmeniz gibi konularda kullanabileceğini ücretsiz çevrim içi araçlarla ilgili birçok yazı paylaştık.

Ama fark ettik ki pazarlama aktivitelerinin birçoğunu içerisine alan, kullanımı kolay uygulamalardan oluşan bir kopya kâğıdı hazırlamamışız.

Bugünkü yazımız normalde çok zaman harcamanız gereken aktiviteleri kısa sürede halledebilmeniz için gerekli araçları topluca içeren bir derleme yazısı olacak. Başınız sıkıştığında bu yazımızı okuyup gerekli işlerinizi kolayca halledebilirsiniz.

 1. Logo

Bir logo tasarlatmanız gerekiyor ama gerekli zamana sahip değil misiniz?

99Designs.com sitesi sizi çevrim içi bir platform üzerinden tasarımcılarla buluşturuyor. Site sizi istediğiniz özellikler konusunda uzmanlaşmış bir tasarımcıyla eşleştiriyor ve tasarımınız kısa sürede uygun fiyatlarla elinizde oluyor.

 1. Görseller

Sosyal medya hesaplarınızda kullanmak, maillerinize eklemek ya da yazılarınızı renklendirmek için birçok görsele ihtiyaç duyuyorsunuz. Kaliteli ve güzel görsel bulmak gerçekten yorucu bir iş. Pixabay.com üzerinden binlerce ücretsiz görsele ulaşabilirsiniz.

 1. Rehber

Müşterilerinizle telefon, sosyal medya ya da mail üzerinden iletişim kuruyorsunuz. Bir noktadan sonra iletişim kanallarınız karışıyor ve kontaklara ulaşmak zorlaşıyor. Fullcontact.com kullandığınız tüm iletişim kanallarındaki kontakları tek bir yerde topluyor ve aynı insana ait farklı iletişim bilgilerini grupluyor.

 1. E-mailler

Toplu mail listeleri oluşturmak oldukça zorlu bir iş. Linkedin Export’u kullanarak Linkedin hesabınızda iletişimde olduğunuz kontaklarınızın mail adreslerini liste olarak çekebilirsiniz.

 1. İçerik

Göndereceğiniz mailler ya da paylaşım yapacağınız yazılar için içerik hazırlamanın ne kadar çok zaman aldığının farkındayız. icerikbulutu.com ile size içerik hazırlayabilecek freelance çalışanlar ile buluşabilirsiniz.

 1. Paylaşımlar

Buffer.com kullanarak sosyal medya paylaşımlarınızı hangi saatlerde yaparsanız daha çok insana ulaşabileceğinizi analiz edebilirsiniz. Site; Facebook, Linkedin, Twitter, Pinterest ya da Google+ gibi tüm sosyal ağlar için çalışıyor.

 1. Blog Takibi

Okuduğunuz zaman işinizi geliştirmenize yardımcı olabilecek birçok yazı var. Ama alanınızla ilgili yazılara ulaşabilmek için zaman harcamak durumundasınız. Flipboard.com ile ilgi alanlarınızı belirleyerek ilgili yazılara ulaşabilir, Feedly.com ile ise favori bloggerlarınızın paylaştığı son yazıları tek sayfada görebilirsiniz.

 1. Makaleleri Kaydetme

Bazen ilginizi çeken bir yazı ya da paylaşım görüyor ama aceleniz olduğu için okuyamıyorsunuz. Getpocket.com ilginizi çeken paylaşımları ekleyebileceğiniz bir site. Böylelikle bu paylaşımları boş zamanında görebilir ve isterseniz kendi sosyal medya hesaplarınızdan paylaşabilirsiniz.

 1. Kontak Bilgilerine Ulaşma

Discover.ly üzerinden bilgisayarına ekleyeceğiniz bir eklenti sayesinde, kişilerin Linkedin, Instagram, Twitter ya da Facebook gibi hesaplarına tıklayarak paylaşıma açık kontak bilgilerine ve mail adreslerine ulaşabilirsiniz. Böylelikle müşteri veri tabanınızı oluşturmak oldukça kolaylaşacak.

 1. İçerik Analizi

Bir konu hakkında adım atmak istiyor ama insanların bu konudaki düşüncelerini bilmiyor musunuz? Buzzsumo.com adresini kullanarak ilginizi çeken konularda en çok okunan makalelere ulaşabilirsiniz. Böylelikle bu konu hakkında toplumu yönlendiren yazıları görecek ve konunun güncel durumunu takip edebileceksiniz.

 1. Sosyal Medya Kontak Analizi

Sosyal medya hesaplarınızda birçok gereksiz insan var. Crowdfireapp.com ile sosyal medya üzerinden iletişimde olduğunuz insanlar için bir analiz yürüterek kimin sizi takip ettiğini ya da kimin hesabını aktif olarak kullandığını görebilir, sizi takip etmeyi bırakan insanları inceleyebilirsiniz.

 1. Facebook Takipçisi

Reklamlarınızı herkesle paylaşmak çok zor ve masraflı bir iştir. Custom Audiences adlı uygulamayı kullanarak sizin paylaşımlarınızı beğenen insanların kontak listelerine reklamlarınızı göstermeniz mümkün. Böylelikle hedef müşterilerinize kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

 1. Linkedin Paylaşımı

Linkedin Publishing’i kullanarak kendi hazırladığınız orijinal içerikleri Linkedin üzerinden paylaşabilir, böylelikle sizinle iletişimde olmayan insanlara ulaşabilirsiniz.

 1. Sosyal Medya Anketleri

Müşteriler ile aktif ilişkiler içerisinde olmak bu sektörde çok önemlidir. Shortstack.com adresini kullanarak sosyal medya üzerinden anket çalışmaları yürütebilir, hatta yarışmalar düzenleyerek müşteri ilişkilerinizi güçlendirebilirsiniz. Yaptığınız anketler size geri dönüt de sağlayacak.

 1. Sosya Medya Otomasyonu

OutboundEngine sizin için sosyal medya içeriği hazırlayan bir platform. Bu platform sizin yerinize hesaplarınızı analiz ediyor ve optimal zamanlarda optimal içerik paylaşımı yapıyor.

DİĞER HABER
22 Aralık 2017