"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Kral İçerik: Satın Alma Olasılığını Yüzde 161 Arttıran İçerik Pazarlamasının Sırrını Öğrenin

Emlak pazarlama yöneticilerinin yüzde 87'sinden fazlası 2022'de içerik harcamalarını artırıyor. Bu yatırım giderek artan bir şekilde "erken aşama içeriğe" - açıkça satmadan eğitim değeri sağlayan müşteri odaklı materyale gidiyor. Geçtiğimiz yıllarda "belirsiz bir değer" olarak kabul edilen marka oluşturma ve yumuşak satış içeriği lehte oluyor.

İçgüdüsel olarak, başarılı pazarlamacılar "şablonlu blogların" - buraya bir anahtar kelime, buraya bir bağlantı koyun ve paragrafınızın ilk üçte birine en az 1-2 harekete geçirici mesaj ekleyin - "geçmiş yıllarda" olduğunu kabul ediyorlar. "Bu kopyanın kaç ürün sattığını görmedikçe, o yatırım boşa gitti" şikayetleri ortadan kalkıyor.

Yeni bir araştırma raporu, katma değerli içeriğin satın alma kararlarını nasıl etkilediğine ışık tutarak bu içgüdülere ölçülebilir bir ağırlık veriyor. Bu çalışmada 500 tüketici, 250'şer kişilik iki eşit gruba ayrıldı. Gruplar 3 ürün kategorisiyle – blenderler, yürüyüş sırt çantaları ve dış mekan hoparlörleri – etkileşime davet edildi ve 12 marka ile paylaşıma sunuldu. İlk gruba, her ürün kategorisi hakkında okumaları için bir parça eğitim içeriği verildi. Katılımcılara okudukları materyal hakkında ne anladınız hakkında sorular soruldu ve ardından ürünler ve markalarla etkileşime geçmeye davet edildi. İkinci gruba önceden okumaları için herhangi bir materyal verilmemiş, doğrudan ürün ve markalara yönlendirilmişti.

Materyal tamamen tanıtım amaçlı olmamasına ve "badem sütü nasıl yapılır", "dışarıda başarılı bir partiye ev sahipliği yapmak için en iyi ipuçları" ve "nasıl yapılır" gibi konuları kapsamasına rağmen, tüketicilerin eğitim materyallerini yazan satıcılardan satın almaya çok daha meyilli olması şaşırtıcı olmamalıdır. 

Ancak, bu çalışmadaki farkın seviyesi şok ediciydi. Tüketicilerin eğitim içeriğini okuduktan sonra bir markadan satın alma olasılığı yüzde 161 daha fazlaydı. Katılım sağlayıcılar dört marka arasında karar verirken, yüzde 83,6'sı içeriklerini okudukları materyali üreten markadan satın almaya daha istekliydi.

Ek olarak, içeriği sağlayan markaları faydalı (yüzde 78), güvenilir (yüzde 64) olarak değerlendirdiler ve içeriği oluşturan şirketlere karşı olumlu duygular bildirdiler. Bir hafta sonra, tüketiciler içeriği sağlayan satıcılardan satın almaya hala yüzde 48 daha istekliydi.

Ancak daha da ilginci, müşteriler satın alsa da almasa da, içerik üreten satıcılarla olan olumlu ilişkileri zamanla artmaya devam etti. Bir hafta sonra, içerik üreten markalara duyulan güven yüzde 64'ten yüzde 73'e, pozitif çağrışım ise yüzde 66'dan yüzde 74'e yükseldi.

Bu deneyimi, tüketicilerin promosyon materyallerini alevlendiren ve onlara hızla reklamlara dönüşen "makaleler" sunarak manipüle etmeye çalışan markalar hakkında hissettikleri sıkıntı faktörüyle karşılaştırın.

Karar açık: İçeriğin geliştirilmesinde müşterilerin çıkarlarını ilk sıraya koymaya istekli satıcılar günün kazananı oluyor. 

Content Is King!

Kral İçerik

Ofisinizin önünde sizin bir an önce gelmenizi sabırsızlıkla bekleyen müşteriler ister misiniz? Hizmetlerinizi emlak yatırım dünyasına genişletmek istiyorsanız, bu linkteki içerik talebini doldurmanızın ardından, ayrıntıları gözden geçirmek için sizinle iletişime geçeceğiz. Ayrıca her ilçeden (bölgeden) bir emlak ofisine ve emlak danışmanına sınırlı sayıda hizmet vereceğimizi hatırlatmak isteriz. 

DİĞER HABER
20 Ocak 2022