"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Landing, Üyelik Tabanlı Kiralama Ağı 125 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Üyelik modeliyle esnek apartman yaşamı sağlayan bir proptech şirketi olan Landing, yatırım şirketi Delta-v Capital liderliğindeki 125 milyon dolarlık C Serisi yatırımını duyurdu. 

Şirket, geçen yıl üyelikte %380'lik bir artış sağladığını ve bu finansmanı apartman ağını genişletmek için kullanacağını söylüyor. Ayrıca, platformundaki rezervasyonlar için doğrudan rezervasyonlarda yıldan yıla (Yıllık) %230 artış kaydettiğini açıkladı.

Landing, insanların geleneksel kiralamadan uzaklaşarak esnek yaşam seçeneklerine yönelik taleplerinde artış gözlemlediğini ve sektördeki artan bu talebi karşılamak istediğini söylüyor. Bunu, üyeliğe dayalı erişim yoluyla sağladığı apartman ağı ve kullanıcıların yalnızca iki haftalık bir bildirimle daire değiştirmesine olanak tanıyan aylık kiralamalar aracılığıyla gerçekleştiriyor.

Landing'in kurucusu ve CEO'su Bill Smith yaptığı açıklamada, “Landing ile yaşam tarzını her zamankinden daha erişilebilir ve çekici hale getiriyoruz” dedi.

2019 yılında kurulan Landing, Smith'in önceki şirketi Shipt'i inşa ederken Birmingham ve San Francisco arasında seyahat ederken bir daire bulma konusundaki hayal kırıklıklarının ardından kuruldu. 

Smith, Landing'in sermaye ortaklarından gelen yeni finansmanın, bugün 375 Amerikan şehrinde 20.000'den fazla listeyi içeren portföyüyle diğer şehirlerdeki işi genişletmeye yardımcı olacağını ve 2021'de 33 yeni pazara genişlemesini sağlayacağını sözlerine ekledi.

Daha önce 2021'de Landing'e yatırım yapan Foundry'nin ortağı Chris Moody, "Önemli bir ilk yıldan sonra, ortaklığımızı sürdürmekten gurur duyuyoruz ve Landing'in esnek yaşam için büyük pazar fırsatını karşılamak adına iyi bir konumda olduğundan eminiz" dedi.

DİĞER HABER
26 Ağustos 2022