"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Lego Hikayesinden Alınacak Ders: Müşterilerinizi Çılgın Hayranlar Haline Getirin

Bu hikayeyi Twitter veya Facebook akışınızda görmüş olabilirsiniz: 7 yaşındaki bir çocuk Noel parasını bir Lego setine harcıyor. Setteki Lego karakterlerinden biri kaybolduktan sonra, çocuk Lego'ya şirketin heykelciği değiştirip değiştirmeyeceğini soran bir mektup gönderiyor. Lego sadece kayıp oyuncağı değiştirmekle kalmıyor, aynı zamanda bir müşteri hizmetleri temsilcisi de nazik bir notla hemen yanıt vereiyor ve çocuğun eğlenmesi için ekstra minifigürleri ev adresine gönderiyor.

Çocuğun babası, sosyal medyanın dikkatini çeken şirketin iletişiminin bir görüntüsünü içeren bir tweet yayınladı. Bu iyi hissettiren hikaye, Huffington Post, San Francisco Chronicle ve diğer medya kuruluşları tarafından viral oldu. Yahoo News, “Şirketler bu şekilde ömür boyu müşteri kazanıyor” başlığıyla bu hikayeye dikkat çekti.

Resim
An email @LukaApps 
 sent to LEGO after losing a figure and the perfectly aimed reply he received back.

Lego hikayesinde emlakçılar için saklanan harika bir iş dersi var: Müşteriler sizin adınıza savunuculuk yaptığında, bu, emlak piyasasında iş kurmanın güçlü bir yoludur. İnsanlar satış sonrası hizmette takviye ister. İşte bu yüzden sosyal medya bugün sizi kazanabilir veya yıkabilir. İnsanlar deneyimleyecekleri bir hizmette veya satın almada, arkadaşlarının kendilerine rehberlik etmesini ve sonra da arkadaşlarının seçimlerine katılmasını istiyor.

Bu tür sosyal medya kazançlarını elde etmek için doğru müşteri hizmetleri sistemine sahip olmanız gerekir. insanları işinizin merkezine koyarak müşteri savunucularını büyütmek için ipuçlarını sizin için derledik:

Şirket kültürünü müşteriyle uyumlu hale getirin. Tüm başarı hikayesi, müşterinin bakış açısına bağlılıkla başlar. Bu konuda ustalaştığınızda, iş hayatınızı ve hizmet anlayışını değiştireceksiniz. 7 yaşındaki bir çocuğun sorununu çözen Lego çalışanı gibi, emlak şirketinizin her danışmanı ve personeli, soru sorulmadan müşteriyi ilk sıraya koyma yetkisine sahip olmalı

Ayrıca, bu tür bir yetkilendirmenin sorumluluk getirdiğini unutmayın. Bir emlak şirketinin kültürü, temel değerleriyle tanımlanır. Bir Broker veya ekip lideriyseniz ve bir danışman kültürünüze uymuyorsa, [o kişiye] başka biri için çalışmasını söylemelisiniz.

Tutarlı bir hizmet düzeyi sağlayın. İnsanların ihtiyaçlarına gösterilen tutarlı ilgi, güveni besler. Örneğin, ekonomik durumdaki farklılıkların hizmete olan bağlılığınızı etkilemesine izin vermeyin. Bir satıcının piyasada 50.000 dolarlık bir dairesi veya başka bir satıcının 5 milyon dolarlık bir mülkü olmasının hizmet verme ayrımında önemli olmadığını anlayın. 

Zorluklar karşısında sabredin. Emlak süreçleri gerçek anlamda zor ve stresli bir iştir. İşlemi her zaman müşterinizde mümkün olduğunca kolaylaştırın. Sürecin her aşamasında müşterilerinize karşı her zaman dürüst olun. Dürüstlük ve açık söylemleriniz Lego örneğinde olduğu gibi müşteriniz ve ailesinin bir düzineden fazla tavsiye göndermesini sağlayacaktır.

DİĞER HABER
09 Mayıs 2023