"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Logonuzun Rengi Emlak Komisyoculuğunuz Hakkında Ne Diyor?

Müşteriler web sitenize gittiğinde, pazarlama materyalinizi gördüğünde veya aracı kurumunuza girdiğinde, genellikle logonuz fark edecekleri ilk şeydir. Doğru logo rengini seçmek markanızın kimliği için çok önemlidir.

Farklı renkler, hedef kitlenizde farklı duygular uyandırabilir. Bir kişinin belirli bir renk hakkında hissettikleri genellikle öznel olsa da, müşterilerinize iletmeye çalıştığınız mesajı ve logonuzun renginin bu mesajla etkili bir şekilde uyuşup uyuşmadığını düşünmek önemlidir.

İşte genellikle belirli renklerle ilişkilendirilen bazı genel özellikler aşağıda verilmiştir. Bu renk özellikleri evrensel olmasa da, logo renginizi seçerken en azından bunları akılda tutmak önemlidir:

Siyah: Lüks, incelik, ciddiyet, cüret

logo_example_black

Kırmızı: Yoğunluk, tutku, saldırganlık

 

logo_example_red

Mavi: Rahatlık, güven, sakinlik

 

logo_example_blue

Sarı: Enerji, neşe

logo_example_yellow

Yeşil: Barış, umut, doğa

 

logo_example_green

Mor: Lüks, kraliyet, cazibe, romantizm

 

logo_example_purple

Turuncu: Mutluluk, coşku, yaratıcılık, oyunculuk

 

logo_example_turuncu

Pembe: Kadınsı, sahiplenme

 

logo_example_pink

Bununla birlikte, stereotipik özelliklerden daha önemli olan, logonuzun renklerinin aracı kurumunuzun kişiliğini nasıl desteklediğidir. Bir renk seçmeden önce, logonuzun ve markanızın ardındaki mesajı ve anlatımı iyileştirdiğinizden emin olun.

Geniş bir hedef kitleye hitap etmeye çalışıyorsanız, mavi tonlarında geniş bir kitleye hitap eden bir renk kullanmanız gerekir. Sarı bir logo taze ve enerjik olarak görülebilir; Ancak birçok araştırma, insanların büyük çoğunluğunun logo rengi olarak sarıyı sevmediğini gösteriyor. Ayrıca, sarı gibi bir rengin çevrimiçi ve basılı olarak görülmesinin zor olabileceğini unutmayın. Kahverengi, kadınların pek sevmediği ama erkeklerin daha çok kabul ettiği bir renktir.

Mor ve siyah gibi renkler genellikle zenginlik ve başarı ile ilişkilendirilir. Bu renkler şirketinizin yerleşik ve daha ciddi görünmesini sağlayabilir, bu nedenle aracı kurumunuzun kişiliği daha taze ve yaratıcıysa, farklı bir renk kullanmak isteyebilirsiniz.

Logonuz hedef kitlenizi ikna edecek şekilde tasarlanmalıdır, bu nedenle aracı kurumunuz için bir logo rengi seçerken belirli hedef kitlenizi akılda tutmak çok önemlidir. Ayrıca görselinizin rakipleriniz arasında öne çıkmasını istiyorsanız, rakiplerinizden farklı bir logo rengi kullanmayı düşünmelisiniz. Logonuz için ana renginizi seçtiğinizde, genellikle o rengi tamamen kendi başına kullanmak istemezsiniz. Bir rengin aşırı doygunluğu göze çekici gelmeyebilir. Logonuzda ana renginizle tamamlayıcı bir renk kullanmalısınız.

Sonuç olarak, aracı kurum logonuz için renginizi seçmenin en önemli yönü, mesajınızı hedef kitlenizle sinerji haline getirebilmektir. Aracı kurumunuzun logonun arkasındaki anlatımını oluşturduğunuzdan ve mükemmelleştirdiğinizden ve sonuçta hedef demografinizle konuşuyor olduğundan emin olun.

DİĞER HABER
07 Haziran 2024