"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Lüks Alıcılar Bu Günlerde Ne İstiyor?

COVID salgını konut piyasasını alt üst etti ve tersine çevirdi. Pandemiden ilham alan birçok değişiklik, lüks alıcıların tercihlerini de değiştirdi. İşte birçok lüks ev alıcısının paylaştığı güncel trendler.

  • İlk ve en baskın lüks ev satın alma eğilimi, geniş alan ve mahremiyet etrafında dönüyor. Hem mülkün içinde hem de dışarıda geniş alan ve mahremiyet. Lüks alıcılar, kendilerinin ve ailelerinin/arkadaşlarının kendi müstakil evlerinin, mülklerinin, çiftliklerinin ve/veya yerleşkelerinin mahremiyetinde ve güvenliğinde yaşayabilmeleri, çalışabilmeleri, öğrenebilmeleri ve oynayabilmeleri için olabildiğince büyük mülkler istiyor.

  • Lüks alıcılar manzara konusunda oldukça takıntılı. Dağ, göl, deniz, golf sahası tercihleri ilk sırada yer alıyor. Pandemi sırasında dört duvar arasında kilitli kaldıktan/hissettikten sonra lüks alıcılar yeterince doğayla iç içe olamadılar.
  • Pek çok lüks alıcı, inşaasına yeni başlanmış projeler değil, anahtar teslimi mülkler istiyor. Onlara istedikleri her şeyi yeniden yapmak, yenilemek veya sipariş verilen malzemelerin yapılmasını, onarılmasını veya teslim edilmesini beklemek zorunda kalmadan yarın taşınacakmış gibi mülkler öncelikli tercihleri oluyor.
  • Birçok lüks ev alıcısı, ailelerini/arkadaşlarını herhangi bir süre, hatta kalıcı olarak ağırlamak için mülk üzerinde esnek ve/veya çoklu yaşam alanları istiyor. Mülk üzerindeki, misafirhaneler veya müstakil daireler yoğun talep görüyor. Bu “istek” en baskın trend olan geniş ve büyük mülkleri öne çıkarıyor.

  • Lüks ev alıcıları için kusursuz ev/iş teknolojisine sahip olmak bir zorunluluktur. Elektronik araç şarjı, ev otomasyonu, gelişmiş ev-ofis-öğrenme-Zoom kurulumları, şirket içi prodüksiyon stüdyosu, konuşma/sosyal medya platformları/sunular/podcasting/kayıt için özel odalar talep kriterleri arasında yer alıyor.
  • Sirkadiyen ritimleri kolaylaştırmaya yardımcı olan filtrelenmiş, arıtılmış hava, su ve aydınlatma sağlayan sürdürülebilir malzemeler ve sistemlerle oluşturulmuş sağlık ve zindelik, yeşil ve temiz özellikler . Ev jimnastik salonları, meditasyon odaları, yoga ve/veya kapalı bisiklet stüdyoları, lüks alıcıların sağlıklı, yeşil/temiz, özel/güvenli mülk talepleri ile tutarlı olan tüm olanaklardır.

  • Lüks alıcılar hem evin içinde hem de dışında müstakil, yaşanabilir, kullanılabilir mülkler istiyor. Lüks alıcılar, amaçsız, başıboş odalar/mekânlar ve alıcıların yapmak istedikleri şeyleri yapmak için mülkü terk etmek zorunda kalmaktan ziyade, esasen mülklerinin evrenin merkezi olmasını istiyor.
  • Birçok lüks alıcının araba koleksiyonları bulunuyor ve bu nedenle yerinde geniş bakım deposu ve elektrik şarjı bir mülk için olmazsa olmazları.
DİĞER HABER
29 Ekim 2021