"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Mahalle Merkezli Facebook Paylaşımları ile Etki Gücünüzü Arttırın

Geleneksel yöntemler arasında yer alan posta kartları ile mahallede marka tanıtımı yapmak artık eskide kaldı. Pahalılar, birçoğu hemen çöp kutusuna atılır ve hatta birçoğu posta kutusunda birikip öylece çürür. Bir mahallede etkili bir emlak profesyoneli olmak istiyorsanız bunun en kolay yolu o mahalledeki topluluğun bir parçası olduğunuzu onlara göstermektir ve bunun için en etkili yol ise Facebook işletme sayfanızda düzenli ve hedefli bir şekilde ilan vermektir.

Bulunduğunuz bölgeyi hedef alarak Facebook’u kullandığınız zaman çok daha fazla etki elde edersiniz. Bunun yerine daha geniş ve genel kapsamlı bir hedef belirlediğinizde ise işiniz zorlaşacaktır. Mahalle merkezli Facebook yayınlarınızda anahtar unsurlar şunlar olmalıdır:

  • Kendi çektiğiniz fotoğraflar
  • Herkesin bilmediği içerikler
  • Hakiki samimiyet içeren mesajlar

Etkili Bir Mahalle Emlakçısı Olmanın Yöntemleri

Bina Gelişmeleri

Mahalle insanları, bir sokak alttaki boş dükkânı kimin ne için aldığını merak ederler. Biraz ayak işi yapın ve mevcut dükkânın bir fotoğrafını çekerek Facebook’a ekleyin. Yakınlarda yeni bir restoranın açılacağına dair haber mi aldınız? Sahiplerini takip edin ve Facebook sayfanızda paylaşabileceğiniz bir menü ön izlemesi alın. Mahalle sakinleri bu gibi özel bilgileri zevkle takip edecektir.

Yerel Mahalle Sakinleri ile Röportaj

Mahallede dondurma satan, fırın işleten veya bakkal idare eden sakinin isimlerini bilin. Komşuların her zaman gördüğü ama öğrenme şansı bulamadıkları bu bilgileri onlarla paylaşın. Her biri ile röportajlar yapın ve Facebook’tan bunları video veya canlı yayın şeklinde paylaşın.

Mahalledeki Favori Mekânları Ziyaret

Mahalledeki en sevilen mekânları ziyaret ederek resim paylaşın. Bu resimleri paylaşırken ilgi çekici açıklamalar yapmaktan da kaçınmayın. Örneğin elinizde şirin bir dondurma külahı ile mekânda çektirdiğiniz fotoğrafı paylaşırken şöyle bir açıklama yazabilirsiniz: “Selami’nin dondurma salonunda yeni şeftalili aromadan tatmak bir harika!”

Yeni Bir Restoranı Deneyin

Mahallede yeni açılan bir restoran varsa orayı ziyaret edin ve kendinize bir sipariş verin. Siparişinizin fotoğrafını çekin ve Facebook sayfanızdan yeni açılan bu restoran hakkında bilgi verin. Bunu yaparken mümkün olduğunca gerçekçi olun. Sanki restoranın reklamını yapıyormuş gibi değil de mahalle hakkında bilgi vermek amacı ile bunu yaptığınızı hissettirin. Eğer sipariş kötü çıktıysa fazla yermeden bundan rahatsızlığınızı belli edebilirsiniz.

Yerel Gençlik Spor Takımları

Mahalle sakinleri, kendi mahallelerine özgü etkinlikleri destekleme duygusu ile doludur. Örneğin mahallenin bir futbol takımı varsa bu takım hakkındaki güzel paylaşımları takdir ederek takip ederler. Örneğin mahalle takımının bir bağış arabası varsa bunun resmini çekerek Facebook sayfanızda paylaşabilirsiniz. Mahalle sakinleri, mutlaka bu resmi beğenip takdir edeceklerdir.

Okul Bağış Toplama Etkinliği

Aynı şekilde mahalledeki okullar da mahalle sakinleri için önemlidir. Bağış etkinliği düzenleyen bir okul varsa bu etkinlikte örneğin tişörtlerin üzerine logonuzun eklenmesi için bir ödeme yapabilirsiniz. Ardından bu tişörtleri giymiş çocuklar ile fotoğraf çektirerek sosyal medyada paylaşabilirsiniz.

Aylık Mahalle Satış Rakamları

Bir ay önce mahallenizde satılan tüm evlerin satış fiyatlarını gösteren aylık bir yayın yapın. Mahalle sakinlerini temsil eden yüksek kaliteli bir resim seçin. Ardından bu resmi paylaşırken aylık satış fiyatlarını gösteren blog makalenize link verin. Kullanıcıları, her ay bu tablodaki değişimi görmek için takipte kalmaları için teşvik edin.

Facebook Mahalle Grupları

Mahalleniz için özel bir Facebook grubu mevcutsa bu gruba mutlaka katılarak paylaşımlar yapın. Eğer yoksa kendiniz öncülük edin ve bir grup açın. Bunu mahalle sakinleri ile etkileşimde bulunmak ve iletişim halinde kalmak için yapmalısınız. Aynı zamanda emlak markanızın kulaktan kulağa yayılması için de büyük bir etki elde edersiniz.

DİĞER HABER
03 Kasım 2023