"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Mahalle Tanıtım Videoları ile Sunumlarınıza Hareket Katın

Pazarlamasını yaptığınız ve çeşitli sitelerde listelediğiniz konutların sunumuna küçük sürprizler eklemek ister misiniz?

Potansiyel müşterileriniz yeni bir konut arayışı içerisindeyken konutun kendisi kadar bulunduğu muhiti de inceliyor. Konutun yakınlarında bulunan parklar, okullar, toplu taşıma olanakları, restoranlar ya da müzeler bir müşterinin gözünde konutu bir anda değerli kılabilir. İşte bu yüzden de son zamanların modası ilanlara muhit hakkında tanıtıcı bir video eklemek.

Mahalle tanıtım videosu, potansiyel müşterilerinize söz konusu konutta yaşamanın tam olarak ne anlama geleceğini gösteriyor. Aşağıda Zephyr Real Estate tarafından hazırlanmış ve oldukça başarılı bulduğumuz bir örnek video paylaşıyoruz.

Gördüğünüz gibi bu video, San Fransisco’nun Potrero Hill denen bir bölgesinde bulunan bir konut için çekilmiş. Video’yu izleyen müşteriler Portero Hill’in nasıl bir yer olduğu ve çevrede nasıl olanaklar bulunduğu ile ilgili oldukça bilgi ediniyor ve kendilerini bu muhitte yaşarken hayal etme şansı buluyor.

Müşteriler Bir Muhitten Ne Bekliyor?

Muhitle ilgili bir tanıtım videosu hazırlamadan önce, öncelikle muhiti ve o muhitte bulunan olanakları iyice araştırmalısınız. Bu araştırmayı çevrim içi kanallardan yapmanız mümkün, fakat doğru izlenimi edinebilmeniz için muhitte zaman geçirmenizi ve orada yaşayan insanlarla konuşmanızı şiddetle öneriyoruz.

Yapacağınız küçük gezi sırasında şunlara dikkat edebilirsiniz:

  • Parklar ve Rekreasyon Alanları
  • Alışveriş Merkezleri
  • Restoranlar
  • Mimari Doku
  • Kültür Aktiviteleri
  • Ana Yollara Konumu
  • Çevre Muhitler
  • Toplu Taşıma Olanakları

Hedef Müşteri Kitleniz için Önemli Olan Özellikler

Tabi ki bir mahalle tanıtım videosu hazırlarken seslenmeye çalıştığınız hedef müşteri kitlenizin önem verdiği özellikleri de saptamanız gerekiyor. Söz konusu konutun bekâr veya öğrencilere hitap etmesi ile ailelere hitap etmesi arasındaki fark oldukça büyüktür, çünkü bu iki grup yaşadıkları yerde tamamen farklı özellikler arıyor.

Eğer ki aynı muhitte farklı tarzda konutlarınız varsa, birden fazla video hazırlamak isteyebilirsiniz. Örneğin, genç aileler için parklar ve okulların üzerinde durabilir, genç bekarlar için gece hayatına bir göz atabilir ya da yaşlı insanlar için rekreasyon alanlarına dikkat çekebilirsiniz.

DİĞER HABER
03 Mayıs 2019