"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Markanızın İyi Yolda Olduğunu Gösteren 5 İşaret

Yeni işler elde etmeniz ve para kazanmanız müşterilerin ilgisini çektiğinize dair tek işaret değildir. Eğer markanız gerçekten güçlüyse, zaman zaman yolda kaybedeceğiniz, elinizden giden şeyler de olacak. Diyelim ki kendinizi gerçekten de güçlü bir emlak markası olarak görüyorsunuz, fakat ideal müşterileri edinmek için doğru yolu izlediğinize tam olarak emin misiniz?

Belli Bir Alana Yöneldiğinizi Hissedeceksiniz

Gerçek şu ki emlak sektöründe her alanda uzmanlaşma şansınız yok. Kim olduğunuzu ve ne iş yaptığınızı tanımlamak için belirli müşterilere, mülk tipine, konuma odaklanın. Aradığınız müşteriyi cezbetmek için işinizin belli bir odak noktası olmalı.

Uzmanlık alanı olmayan emlak danışmanları kalabalıklar içinde kaybolmaya mahkumdur. Dolayısıyla tek bir alana sıkışıp kaldığınızı düşünüyorsanız bunu olumsuz bir şey olarak görmeyin. Tek bir alana yönelmek markanızı her zaman için daha profesyonel bir görünüme sokacaktır.

Bazı Müşterileri Kaybedeceksiniz

İyi tanımlanmış, spesifik bir alanda hizmet veren marka bu alandaki işlerini arttırır fakat aynı zamanda dışarıda kalan müşterilerini kaybeder. Fakat bunu da olumsuz şekilde değerlendirmemelisiniz çünkü sadece çalışmak istemediğiniz kişileri kaybedecek, istediğiniz tarzda müşteriler edineceksiniz.

Müşterileriniz Daha Özgün Tavsiyeler İsteyecek

Başarılı bir marka olarak nihai amacınız müşterilere seçtiğiniz alanda ‘otorite’ olduğunuzu, uzmanlığınızı göstermektir. Bu noktaya vardığınızda müşterileriniz artık size eski usül emlak konularında danışmayacaklar, bunun yerine uzman olduğunuz alanlarda soru yöneltecekler. Bu da size daha çok müşteri olarak dönecek çünkü insanlar tanıdıklarına ‘Bu alanda uzman birini biliyorum’ şeklinde referans verecekler.

Rakipleriniz Sizi Küçümseyecek

Birinin sizi kıskandığını nasıl anlarsınız? Bu kişiler başardıklarınızı olduğundan daha küçük göstermeye çalışır, sizi küçümser. Elbette bu tek başına yeterli değil fakat diğer gayrimenkul danışmanları sizi eleştiriyor, hakkınızda olumsuz düşünüyorsa bu rekabeti arttırdığınızın kanıtıdır. Asıl önemli olan ise rakiplerin değil, müşterilerin size karşı olumlu bir tavır takınmasıdır.

DİĞER HABER
07 Mayıs 2018