"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Messi'nin Bir Evi Satın Alması İçin 20 Saat Çalışması Gerekiyor. McGregor 30 Dakikada Bir Ev Alıyor

Dünyanın en iyi sporcularından bazıları, farklı takımlarda oynamak için büyük spor kulüplerine transfer oluyor. Yeni takımının bulunduğu şehirde kiralık veya satılık ev arayan sporcular yüksek rakamlı evlere kira ödemede genellikle sorun yaşamıyorlar. Çünkü iyi kazanıyorlar.

Süperstar futbolcu Lionel Messi kısa süre önce FC Barcelona'dan Paris Saint-Germain'e transfer olduğunda, Paris'in Neuilly-sur-Seine bölgesinde aylık 23.000 dolara bir ev kiraladı. 

Messi'nin bu kadar yüksek kirayı karşılayabilmesinin nedeni, sporcunun yılda yaklaşık 130 milyon dolar kazanması, bu da İngiltere'deki finans web sitesi Money'e göre dakikada yaklaşık 247 dolar anlamına geliyor.

Money'nin yapmış olduğu araştırma son zamanlarda en iyi sporcuların bulunduğu ülkede ortalama bir ev satın almak için kaç dakika çalışması gerektiğini analiz ediyor.

Messi için bu, tipik bir Fransız evini satın almak için yaklaşık 20 saatlik (veya birkaç günlük) bir çalışma süresi anlamına geliyor. Ya da 23.000 dolarlık kirasını karşılamak için sadece bir buçuk saat antrenmana çıkması gerekiyor :) 

Profesyonel kafes dövüş sanatçısı Conor McGregor, 2020 itibariyle yılda yaklaşık 180 milyon dolarlık maaşıyla Money'nin en yüksek maaşlı sporcular listesinin başında geliyor. ABD'de McGregor, ortalama bir ev satın almak için yaklaşık sekiz saat içinde yeterli parayı kazanıyor. İngiltere'de, McGregor'un bir ev satın almak için yeterli parayı kazanması bu sürenin neredeyse iki katı, 14 saatten biraz fazla sürüyor.

En yüksek ücretli üç sporcunun zirvesini bir futbol süperstarı daha tamamlıyor, Juventus'tan İngiltere'nin Manchester takımına transfer olan ve yılda 120 milyon dolar kazanan Cristiano Ronaldo. Ronaldo'nun dakika başına 228 dolarlık maaşıyla, 13 saatlik çalışmanın ardından ortalama 250.170 dolarlık bir İngiliz evini satın alabilir.

Money'nin en çok kazanan sporcular listesine giren LA Lakers'ın süperstarı LeBron James 96.5 milyon dolarlık maaşıyla en çok kazanan beşinci sporcu olarak listede yer alıyor. 

The Incredible Homes of The Top 15 Richest Athletes - YouTube

Ekim 2020'de James , Beverly Hills'de 37 milyon dolarlık bir malikane satın alarak manşetleri süsledi. Dakikada yaklaşık 184 dolarlık kazancı göz önüne alındığında, basketbol süperstarının bu için eve para biriktirmesi (veya yaklaşık 140 gün) yaklaşık 3.351 saat çalışması  gerekirdi.

DİĞER HABER
19 Kasım 2021