"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
MetaReal: Hem Gerçek Hem de Metaverse'de Var Olacak İlk Ev

Facebook'un birkaç ay önce başlattığı devrim, aylar geçtikçe insanları kendinden söz ettirecek yeni bir pazarın kapılarını açtı. Adından da (kolayca) tahmin edebileceğiniz gibi, bu hem gerçek dünyada hem de metaverse'de iki eşit kopya halinde var olacak bir ev. Villa, sanal versiyonunda uzun süredir bahsettiğimiz The Sandbox metaverse'ine yerleştirilecek.

NFT'yi evine götürecek olan şanslı alıcı, Miami'nin en prestijli mahallelerinden birinde inşa edilecek ve 2022'nin dördüncü çeyreğinde tamamlanacak olan fiziki muadili mülkün mülkiyet haklarını da almış olacak. Ev, 2022'de açık artırmaya çıkarılacak. Şu an için henüz belirlenmeyen bir fiyat, ancak villa 3000 metrekareden büyük olacağı için pek çok kişi tarafından kesinlikle erişilebilir değil. Satış, Ethereum blok zincirinde işlem görecek.

Forbes'a konuşan Meta Residence'ın kurucusu Gabe Sierra, "Evin Metaverse karşılığı, gerçek dünyada mevcut olanın bir uzantısı olacak ve alıcının dünyanın her yerinden konuklarla toplantılara, etkinliklere ve ev partilerine ev sahipliği yapmasına olanak tanıyacak. Dünya, Metaverse ve gerçeklik arasındaki sınırları harmanlayan bir deneyim yaratıyoruz"

ONE Sotheby's International Realty başkanı Daniel de la Vega, “Metaverse'in sosyal bağlantının bir sonraki evrimi olduğuna ve gayrimenkulün geleceğinde bir şekilde rol oynayacağına inanıyoruz” diyor. "Metaverse aracılığıyla gerçek dünya malikanesi satmak, daha önce kimsenin yapmadığı bir şey ve bu konseptin çok benzersiz bir müşteri deneyimi yaratacağını düşünüyoruz."

Sotheby เปิดประมูล NFT การกุศลบน Metaverse - CryptoSiam

NFT gayrimenkulünün geleceğinin ne olacağını kesin olarak söylemek zor, ancak Sierra yakın zamanda ortadan kalkmayacağından emin.

Sierra, “Gelecekte, evinizin metaverse uzantısına sahip olmanın yaygın olacağını düşünüyoruz” diyor. “Deneyimler gittikçe daha fazla sürükleyici hale geldikçe, gerçeklik ve metaverse neredeyse ayırt edilemez hale gelene kadar çizgiler karışmaya devam edecek. Önümüzdeki birkaç yıl içinde, gerçek dünya varlıklarını işlemek için NFT teknolojisinin giderek daha fazla kullanıldığını göreceksiniz.”

Bu gayrimenkul işlemi, daha önce Metaverse evreninde bu tür bir projede satışı gerçekleştirilen ilk ev olma özelliğini taşıyor.

DİĞER HABER
17 Ocak 2022