"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Metaverse Evreninin İlk Lüks Brokerları İle Tanışın

Metaverse, sanal mülkün değerinin gerçekten gerçek olabileceğinin en açık işareti olan ilk lüks brokerları işe alıyor.

ABD'de emlak franchise şirketi olan Douglas Elliman'ın son iki yıldır en iyi performans gösteren brokerları Oren ve Tal Alexander, sanal bir mülk için bu hafta 4.3 milyon dolar rekor fiyat ödeyen metaverse geliştiricisi Republic Realm ile bir ortaklık kurdu. Republic Realm, sanal dünyada "mimari açıdan önemli bir master planlı toplulukta" mülk geliştirmeyi ve satmayı planladıklarını söyledi.

Oren Alexander bir röportajda, "Çeşitli konum ve tasarım öncelikli metaverselerdeki ganimet özelliklerine odaklanmak istiyoruz" dedi.

Animoca Brands adds multiple partners to The Sandbox metaverse, launches  LAND sale - Small Caps - Mildura Online News

Metaverse şampiyonları, dokunamasanız, giyemeseniz veya içinde yaşayamasanız bile sanal mülkün ağırlığı olduğunu söylüyor. Sanal mülklerin değerinin, yatırımcıların övünme haklarından kaynaklandığını söylüyorlar: Pek çok insan gerçek hayatta mega malikanelerde yaşayamıyor, hatta onları ziyaret edemiyor, ama herkes onlara kimin sahip olduğunu biliyor.

Dünyanın en zengin emlak yerleşim bölgelerine prestijli bir ekibin gelişi, birçoğunun hala bir heves, ya da daha kötüsü bir balon olduğunu düşündüğü bir pazara güvenilirlik kazandırıyor. Alexander Team olarak bilinen kardeşler, Ken Griffin'den Kanye West'e kadar uzanan bir müşteri listesiyle New York ve Miami'nin en yüksek hasılat yapan konut emlak komisyoncuları arasında yer alıyor.

$100 m. real estate deal for Is-US duo | The Times of Israel

Elliman anlaşmaya doğrudan dahil değil çünkü Alexander kardeşler firma için bağımsız brokerlar olarak hizmet ediyor.

Oren Alexander, lüks sanal mülklerin takımyıldızının The Sandbox, Decentraland ve en az bir tanımlanamayan başka metaverse'yi kapsayacağını ve Alexander Team markasını taşıyacağını söyledi.

Republic Realm, The Sandbox'ta erken dönem bir emlak NFT projesi olan Fantasy Islands'ın yaratıcısı ve rekor düzeyde en yüksek hasılat yapan NFT girişimleri arasında biliniyor. Şirket, kısa süre önce metaversede 650.000 dolara eşdeğer 149 Etherium'a  sanal bir "mega yat" satışı gerçekleştirdi.

Republic Realm'in kurucu ortağı Janine Yorio, dijital mülkteki ilk yatırımcıların, meta veri deposu genişledikçe en çok fayda sağlayan “öncüler ve vizyonerler” olduğunu söyledi. "Metaverse evrenine erken gelenler bu yatırımların son derece kârlı olacağını anlıyor." dedi.

A Day in the Life of New York's Top Brokers: Oren and Tal Alexander

The Alexander Team'in mevcut müşterilerinden gelen talep ve kardeşlerin metaverse'in kültürel ve ticari olanaklarına olan ilgileri bu harekete ilham veriyor. Alexander, kendisinin ve erkek kardeşinin dijital mülk yatırımcıları olduğunu ve yeni geliştirilen mülkleri ekibin gerçek dünyadaki müşterilerine pazarlayacaklarını söyledi. Alexander, kripto para birimi küresinin içindeki ve dışındaki insanların meta veri tabanında "çok çeşitli fırsatlar" gördüğünü ifade ederek yatırımcıları bu evrene yatırım yapmaya davet ediyor.

“Bu metaverse dijital gayrimenkul dünyasına büyük ölçüde inanıyoruz” dedi. "Dünya değişti, toplum insanları değiştirdi - özellikle de yalnızca dijital dünyada oyun oynayanları değil, bir dereceye kadar dijital dünyada yaşayan genç nesilin yatırım yapma biçiminide değiştirdi."

DİĞER HABER
06 Aralık 2021